zjentek

k čemu jsme vlastně zbortili tak pracně budovanej komunismus, když čtvrt století po revoluci máme v poměru k cenám zboží

..pořád stejný vejplaty?
..o kvalitě nemluvě!

Nejlepší odpověď
led

aby sme mohli slobodne cestovať. Že na to nemáme? To je jednoduché, máme byť šikovnejší.
Doplňuji:
keď nič nemáš, dôjdeš najďalej…
pretože ťa nikde nechcú a odvšadiaľ vyháňajú

Další odpovědi
Mapel

Budovali jsme ho pro světlé zítřky a zatím z toho je velký tunel. To nám pan Klaus zapomněl říci.
A nějak se mi nechce být šikovnější a podvádět. Raději budu stále blbě poctivě pracovat jako dřív a zakládat si na kvalitě práce.

ivzez

Chybně položená otázka:
Nemohli jsme zbortit,
co tu nikdy nebylo …

Hlada

To není pravda ani okrajově. Poměr výplat k cenám spotřebního zboží se naopak významně zvýšil. Je to nejmarkantnější změna k lepšímu. Bohužel se to ale stalo na úkor hodnot, které nelze za peníze koupit a které dokážeme ocenit až teď, když jsme je ztratili.

Roman71

Odpovím ti nejdřív otázkou: Kolik vládních systémů si lidé za celou dobu existence vyzkoušeli na vlastní kůži a s kolika z nich byli zcela spokojení?

Dle mého postřehu si jednoduše museli vyzkoušet, že ani tudy cesta nevede.