gnosis

k cemu je ve fotaku a kamere rozpoznavani obliceje?

Doplňuji:
ok diky!

u fotaku si to predstavit umim, ale u kamery? kdyz se objevi ksicht, zaostri se zaznam? mam totiz full HD kameru, tady si nejake dalsi „zaostreni“ nedokazu predstavit:)

Nejlepší odpověď
mosoj

V podstatě k ničemu. U kompaktů je velká hloubka ostrosti a je stejně ostré téměř všechno kolem roviny ostrosti. Jediná „výhoda“ je pokud to má ještě hračičku rozpoznání úsměvu a foťák v tu chvíli exponuje. Pak nepřijdete o ten škleb.
Je to hlavně marketingový špek.

Další odpovědi
chudst

Zaostri na ni a nastavi dle toho potrebne parametry k foceni, takze fotka by mela vypadat lepe, nez kdyzbyste fotil normalne treba na rezim „krajina“.
Doplňuji:
U me cca 5 let stare kamery to slo. Nenasadilo sice rozpoznavani obliceje, ale rucne jsem si mohl navolit, zda-li chci zaostrovat manualne (na dotykove LCD obrazovce), anebo automaticky. Pokud to mate automaticky, kamera by mela zaostrit na nejblizsi objekty.

venkovan

Pokud chci fotit obličej, tak musím nastavit čas a clonu tak, abych měl co nejmenší hloubku ostrosti. Tedy aby za obličejem bylo pozadí neostré a tím hlavní předmět snímku nebyl rušen.
U kamery bych toto nastavení viděl smysluplné ve chvíli kdy potřebuji udělat záběr obličeje bez pozadí. Neočekával bych proto, že se na obličej zaostří kdykoliv se tam objeví. Respektive možná ano, ale je otázka jaký bude celý záznam když se bude natáčet na portrét.

DDarent

Já mam v mobilu rozpoznání obličeje nato, aby tam bylo následný rozpoznání úsměvu!!! Prostě nevyfotí, dokud se neusměje!!!