Lamička

K čemu je TV tuner?

Chtěl bych se zeptat.. k čemu TV tuner slouží .. ? Je to když ho strčím do pc mohu to připojit k televizi a hrát na televizi hru ? Nebo koukat na film který je puštěný na PC a on je na TV ? Prosím o přesnější vysvětlení .. Děkuji moc .
Doplňuji:
Děkuji mosoj. A kdybych zapl hru na pc dala by se převést na TV ? myslím byla by spuštěná v Pc ale jen ten obraz by byl v TV ? ( TV by plnila úlohu obrazovky k PC) šlo by to ?

Nejlepší odpověď
mosoj

TV tuner je ten vysokofrekvenční modul který dokáže přijmout televizní signál z éteru, provést programovou selekci a tento signál převést do takové nízkofrekvenční nebo digiditální podoby aby byl zpracovatelný pro obrazovku.

Pokud si koupíš TV tuner ve formě karty do počítače. Umožní ti to příjem TV na počítači jako samotný TV přijímač. Výhoda TV karty je hlavně v možnosti nahrávání.
S hraním her to nemá nic společného.

Koukat na film puštěný v PC lze i bez TV tuneru. Stačí mít vhodné výstupy a vstupy na PC a TV a tyto propojit. Dnes se používá HDMI vstup nebo USB.

Další odpovědi
Hykam

Pokud TV nemá vstup z PC tak to nelze.

olda12

TV tuner je člověk kterej tuni televize,víceméně je k ničemu,protože celej den sedí u televize a připojuje PC k TV

emba5

Doplním k Odpovědiod MOSOJ.k analogu už jen u UPC nebo pro pozemní digitální vysílání DVB-T.Kombinace Analog plus DVB-T.Nebo kombo DVB-T plus s příjmem i ze satelitu DVB-S