SanJay .

K čemu je tato síťka? ( proti vypadávání vlasů do jídla přece moc nepomůže, když je děravá )

https://www.go­ogle.cz/search?q=s%C3%AD­%C5%A5ka+na+hla­vu&biw=1280&bih=909&sou­rce=lnms&tbm=is­ch&sa=X&ved=0CA­YQ_AUoAWoVChMI­ruXb2v3ExwIVy34aCh1hu­ArE&dpr=1#imgrc=2ZnZG4_-PSazWM%3A

Nejlepší odpověď
briketka10

Jako všechny síťky slouží na to, aby
se vlasy schovaly pod ní, zde jsou ty
vlasy dlouhé, proto je popsána pouze,
jako velmi silná a tzn. že v ní drží delší
a dlouhé vlasy používá se v kuchyních,
lahůdkách a vlasy nemůžou vypadnout.

Další odpovědi
gecco

Módní doplněk…
Tam, kde jsou požadovány nějaké hygienické standardy, se používá takováto síťka – http://www.kcpro­fessional.cz/pro­dukty/osobní-ochranné-pracovní-prostředky/oděv­kombinézy/doplňky-k-oděvu/kleenguard-a10-ochranná-síťka-na-vlasy-pro-běžné-použití-pokrývka-vlasů-bílá-univerzální-82600 – vypadávání vlasů z pod ní zabrání to, že vlasy si pod ni musíš schovat celé (´smotat´).

da ny

Kdysi se např. ve školních zubních laboratořích při hodinách praxe používala síťka s většími oky. Trojúhelníkový šátek, uvazoval se za krkem/pod krkem (ofiny pod síťkou). Síťka měla zabránit pohybu vlasů a jejich vznícení od plynového kahanu.