Válek Petr

K čemu je tato hluboká orba pole užitečná?

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=TydyD--EVoc

Odpovědi
dubraro

Z různých důvodů je třeba dostat půdu z hloubky na povrch. Například:

  • svrchní vrstvy půdy je kontaminovaná
  • ve svrchní vrstvě půdy jsou vyčerpané živiny
  • půda je příliš zhutněná používáním těžké techniky

Zdroj: http://www.trac­torbynet.com/fo­rums/ag-tractors-machinery/124920-very-deep-plowing-why.html

Mc Merkurion

… zde se jedná o orbu po povodni, aby se nánosy bahna a nečistot dostaly dospod – je to popsáno dole v komentářích …

mosoj

Nedá se jednoznačně říci. Důvodů může být více. Je třeba znát složení půdy a co se má pěstovat.
Jednoznačně se jedná o modifikaci půdy a vynesení nějaké vrstvy na povrch k promíchání s ostatní půdou. Ve videu ji pracovník v brázdě ukazuje. Může to být zahuštění písečné půdy či naopak. Záleží co se má na takto vzniklé půdě pěstovat.
Komentáře pod videem jsou také pouze domněnky a každá je jiná !!!

Emefej

Máš to tam napsané. Je to snaha o likvidaci sajrajtu po povodni.