Kostka333

K čemu je ta věc u eskalátorů?

Chtěl bych se zeptat proč jsou u eskalátorů na bocích vždy takovéty černé štětinky.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

simering by byl moc těsný, tudíž se to řeší štětinkama. Je to vlastně těsnění, aby bylo zabráněno padání věcí pod eskalátor.

Další odpovědi
anonym

Doplním, co píše JájsemRaibek: Tyto kartáče začaly být ´masivně´ instalovány po nehodě, kdy eskalátor nějakému dítěti způsobil úraz na noze – jako prevence („štětinky“ zabrání drobným předmětům dostat se mezi pohyblivou a nepohyblivou část eskalátoru).