Zlatý

K čemu je průkaz pro pracovníka v potravinářství (zdravotní průkaz), když neříká: že jsem zdravý v TOMTO okamžiku ?

Doplňuji:
Ne, zamstnavatel by měl svého dokotora, který by pracovníka před šichtou prohlédl.

Dnes když je zdrušeno 3dny placené nemocenské, tak se chodí do práce s virózama, nachlezením, občas horečky úplně normálně, protože přijít na 3 dny o peníze je "citelný zásah do rodinného rozpočtu" a pak už jen tuším 60% procent platu.

Nechce se mi věřit, že neexistuje způsob jak odhalit simulanty a spekulanty.

Třeba by se musel někdo za něj zaručit, rodina, sousedi, lékař, kolega ze zaměstnání.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Bohužel má tento průkaz neomezenou platnost. Jeho majitel je ale seznámen s tím, že jakmile se dostane do styku např. se salmonelozovou nákazou, musí na nové testy. Je to pak tedy na jeho zodpovědnosti. Další zodpovědnost nese zaměstnavatel, který by nemocného člověka měl poslat domů a ne ho nechat prskat do jídla. Ale co si budeme namlouvat, běžně se to děje.

Další odpovědi:

Zdravotní průkaz se vydává tomu, u koho se po vyšetření prokáže, že není bacilonosičem .

Zlatý

Nedochází zde k míšení pojmů, přesně řečeno snad k záměně lékařských nálezů po vyšetření kupř. hlavy a na základě výtěru?!

Zlatý

A to si představuješ, že by zaměstnanec chodil každý den pro razítko k doktorovi, že je zdravý a může do práce?
Doplňuji:
No stejně doktor na místě zjistí akorát kašílek a rýmičku, kdežto nakažlivé infekce mají mnohem širší pole působnosti a odhalit jdou lab. testy, které trvají nějakou dobu, takže by toho ten doktor moc nezmohl, holt to jde každému na jeho zodpovědnost...

Zlatý

nikdo neví jestli je právě v tomto okamžiku zdravý
Doplňuji:
Michale kde žiješ prosím tě, to ti nikdo nebude dělat .

Bronzový

Tento průkaz je jen proto, aby si doktoři přividělali. Zdravoťák mám na neomezenou dobu, dodes pamatuji na vyšetření, obvoďačka mi změřila tlak a teplotu a dala razítko. Žádné vyšetření krve či výtěr...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4390
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1827
Zlatý quentos 1547
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.