anna.m

K čemu je propojení TV a PC

K čemu je dobré propojení tv a pc? Jaké výhody to má?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Že místo monitoru použijete TV. např. pro přehrání filmu.

Lze to propojit kompozitním kabelem, kde se přenáší pouze jasová složka (na obou stranách jsou cich konektory).Tato možnost je nejméně kvalitní.

Taky existuje komplementární kabel kde se přenáší všechny tři barvy (červená, modrá, zelená). Na jedné straně je D-Sub konektor a na druhé cich.

Ještě je možnost to propojit přes S-Video konektor. O chup lepší než kompozitní kabel

Dnes se to propojuje digitálním kabelem přes HDMI.

Nejlepší je propojení přes HDMI.