Pruzkumnik

K čemu je otáčkoměr na skútru?

K čemu je otáčkoměr na skútru, když rozjíždět ani řadit se podle toho nedá když má skútr variátor, a to že jde člověku motor do otáček a variator se nemá k tomu aby řadil na vyšší rychlosti to snad člověk pozná, že mu to strašně hrká?
Upozorňuji že otázka je: K čemu je otáčkoměr na skútru?

Odpovědi
Kepler

Nerozumím formulaci „že mu to straně hrká?“ Pokud budeš skútr držet po plným plynem, variátor bude snižovat otáčky až tehdy, kdy to bude nezbytně nutné, abys nepřetočil motor. To vše zájmu co nejrychlejší akcelerace, které ten kozí dech je schopný dosáhnout.

Znova opakuji: abys nepřetáčel motor. Taky se dá využívat k tomu abys využíval optimálních otáček, tj. dávkoval plyn tak, aby motor točil v pásmu nejvyššího točivého momentu. Tehdy je provoz nejúspornější.

David32

k ničemu..