Beer4Real

K čemu je na výtahu taková ta dírka vedle dveří?

Vedle dveří je dírka zadělaná kovovým odsunovacím kolečkem.
Neskrývá se tam tlačítko pro restart výtahu? :)

Nejlepší odpověď
led

Servisné otvorenie šachtových dverí, pomocou špeciálneho kľúča.
Pozor! Výstraha!
Neotvárať, nebezpečenstvo pádu do šachty! So zámkom smú manipulovať len pracovníci, k tomu oprávnení!

Další odpovědi
iceT

Jednou mi do výtahové šachty spadly klíče a domovnice nechala odjet výtah nahoru,spešl klíč strčila právě do té dírky,vzala žebřík a klíče mi vytáhla,pak zase zamkla.Výtah mezitím nikdo nemohl přivolat.

honza19hk

pokud má kličku otevřeš tím dveře. pokud výtah není v tom patře kde potřebuješ otevžít. Pokud totiž vtah není ve stanici jsou dveře blokovány aby člověk nespadl do šachty,tímto je můžeš otevřít.To kovové kolečko odklopíš,zastrčíš kličku , otočíš a zatáhneš za dveře.Tím odblokuješ dveře,slouží to pro údržbu a také pro hasiče.
Doplňuji:
Restart asi těžko,nevím co by jsi chtěl restartovat? motor s převodovkou asi těžko.