Avatar uživatele
zzzzz

K čemu je dobrý google účet?

Žádný účet tam nemám, alespoň jsem si ho nezaložila.

Teď už i tady je přes to přihlášení, už to na mě vybaflo i na jiných stránkách, ať se přes to přihlásím.

Já ale nechápu, v čem je výhoda, si ten účet založit???
Máte vy google účet?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, kapka, anonym, gagaga, marci1 před 3575 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
arygnoc

Odpoveď byla označena jako užitečná

k čomu je dobrý:

  • e-mailova schránka s nadnárodnou doménou (meno@)gmail.com)
  • v múdrych telefónoch smskovanie s inými účtami gúglu zadarmo (podmienka: pripojenie k internetu, dá sa „dopisovať“ i z počítača, videohovory (netreba nič inštalovať [skype a pod]))
  • jeden login a jedno heslo na množstvo účtov (podobne ako „prihláste sa účtom fb“)
  • možnosť rozšíreného nastavenia (napr. vyhľadávanie, google webmaster, …)
  • yt, play, mapy, univerzálny účet z akéhokoľvek počítača (nastavenia), úložisko 5 gb, prepojenie s telefónom, …

nevýhody:
ako všetky multiúčty – otravuje (ale naučí sa časom neotravovať, pamňtá si odmietnutia) s pridaním toho či onoho, trba asi mesiac odmietať a dá pokoj.

mám gmail asi 5 rokov, som spokojný.

(smoking)

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzzz Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dnb

google účet je propojený i z jinými servery – já ho mám např. k využívání android obchodu google play nebo ke vkládání videí na youtube

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kapka

Tady to po mne google účet zatím nechtělo. Ale je nutný pro přihlášení na youtube. Youtube patří Googlu, koupil ho, takže yt propojili se soc. sítí Google +

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ano, z ´kdysa´, kvůli ´publikaci´ fotek přes Picasa – ovšem to bylo ještě v dřevních dobách před ´rozšířením´, „jeden účet na všecko“ nepotřebuju a nechci (taky nemám ani MS účet).
😉
Nevidím v tom žádnou výhodu a na márketing jin sejřím.
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

toho sem si ani nevšiml..
Jo, mám Google účet

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Z Google služeb, které využívám a na které se přihlašuju, tj. mám účet: Gmail, Hangouts ((video)chat), Disk, Youtube, Skupiny. Patří tam i Google+, což je gůglovská obdoba FB. Ten Disk, to je vlastně cloudová služba, ještě nedávno jsem byl zarytým odpůrcem cloudů, dnes už jsem „popustil,“ ale stále tam dávám pouze nesoukromé věci. Gmail a Youtube znají všichni, Skupiny jsou konference na různá témata (já jsem přihlášen do konference o jednom známém antiviru).
Doplňuji:
A ještě jedna věc, kterou tady zatím nikdo nezmínil, Google účet potřebují všichni majitelé zařízení s Androidem, protože přes Google účet se nakupují či jen stahují, jsou-li zadarmo, aplikace z Google obchodu. A možná, že i aktualizace, čímž si nejsem pro pořádek jistý, protože nic s Androidem nevlastním.

Upravil/a: cochee

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

arygnoc, úložiště je 15 GB

před 3574 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

no vidíš, ani som si nevšimol.
nepoužívam ho, tak to asi preto, ale díky za info.

:-Q

před 3574 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Je třeba dodat, že v neplacené verzi (jinak 100 GiB za 2$/měs. a 1 TiB za 10$/měs.) a taky, že prostor je sdílený mezi poštou, Google Diskem a prostorem pro foto na Google+.

před 3574 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

jáára a k čemu je dobrej?

před 3574 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kapka

Ja ho mam teda už spoustu let kvůli jeho funkcím.

před 3574 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet