zzzzz

K čemu je dobrý google účet?

Žádný účet tam nemám, alespoň jsem si ho nezaložila.

Teď už i tady je přes to přihlášení, už to na mě vybaflo i na jiných stránkách, ať se přes to přihlásím.

Já ale nechápu, v čem je výhoda, si ten účet založit???
Máte vy google účet?

Nejlepší odpověď
arygnoc

k čomu je dobrý:

  • e-mailova schránka s nadnárodnou doménou (meno@)gmail.com)
  • v múdrych telefónoch smskovanie s inými účtami gúglu zadarmo (podmienka: pripojenie k internetu, dá sa „dopisovať“ i z počítača, videohovory (netreba nič inštalovať [skype a pod]))
  • jeden login a jedno heslo na množstvo účtov (podobne ako „prihláste sa účtom fb“)
  • možnosť rozšíreného nastavenia (napr. vyhľadávanie, google webmaster, …)
  • yt, play, mapy, univerzálny účet z akéhokoľvek počítača (nastavenia), úložisko 5 gb, prepojenie s telefónom, …

nevýhody:
ako všetky multiúčty – otravuje (ale naučí sa časom neotravovať, pamňtá si odmietnutia) s pridaním toho či onoho, trba asi mesiac odmietať a dá pokoj.

mám gmail asi 5 rokov, som spokojný.

(smoking)

Další odpovědi
dnb

google účet je propojený i z jinými servery – já ho mám např. k využívání android obchodu google play nebo ke vkládání videí na youtube

kapka

Tady to po mne google účet zatím nechtělo. Ale je nutný pro přihlášení na youtube. Youtube patří Googlu, koupil ho, takže yt propojili se soc. sítí Google +

anonym

Ano, z ´kdysa´, kvůli ´publikaci´ fotek přes Picasa – ovšem to bylo ještě v dřevních dobách před ´rozšířením´, „jeden účet na všecko“ nepotřebuju a nechci (taky nemám ani MS účet).
😉
Nevidím v tom žádnou výhodu a na márketing jin sejřím.
😉

jáára

toho sem si ani nevšiml..
Jo, mám Google účet

cochee

Z Google služeb, které využívám a na které se přihlašuju, tj. mám účet: Gmail, Hangouts ((video)chat), Disk, Youtube, Skupiny. Patří tam i Google+, což je gůglovská obdoba FB. Ten Disk, to je vlastně cloudová služba, ještě nedávno jsem byl zarytým odpůrcem cloudů, dnes už jsem „popustil,“ ale stále tam dávám pouze nesoukromé věci. Gmail a Youtube znají všichni, Skupiny jsou konference na různá témata (já jsem přihlášen do konference o jednom známém antiviru).
Doplňuji:
A ještě jedna věc, kterou tady zatím nikdo nezmínil, Google účet potřebují všichni majitelé zařízení s Androidem, protože přes Google účet se nakupují či jen stahují, jsou-li zadarmo, aplikace z Google obchodu. A možná, že i aktualizace, čímž si nejsem pro pořádek jistý, protože nic s Androidem nevlastním.

anonym

arygnoc, úložiště je 15 GB

arygnoc

no vidíš, ani som si nevšimol.
nepoužívam ho, tak to asi preto, ale díky za info.

:-Q

cochee

Je třeba dodat, že v neplacené verzi (jinak 100 GiB za 2$/měs. a 1 TiB za 10$/měs.) a taky, že prostor je sdílený mezi poštou, Google Diskem a prostorem pro foto na Google+.

zzzzz

jáára a k čemu je dobrej?

kapka

Ja ho mam teda už spoustu let kvůli jeho funkcím.