K čemu je dobré vědět např.:18x55 když můžeme mít u sebe kalkulačku?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jednak vždy kalkulačka po ruce neni. Cvičí se tím paměť a rozvíjí logické myšlení.

Další odpovědi:

Zlatý

Vědět z paměti kolik je 18x55 je naprosto k ničemu. Nezbytné je ale vědět, jak si to spočítám, když nemám kalkulačku.

Zlatý

Odpovím opět otázkou.
K čemu je vůbec dobré si něco pamatovat a přemýšlet když máme Odpovědi.cz a jiné podobné nesmysly. Vyustí to do situiace, že nakonec nevíme co znamená desetiná čárka.
A čím si chcete vydělávat na živobytí když nechcete přemýšlet ? Přemýšlet museli i pravěcí lovci !!!

Doplňuji:
Market666 : Bože jak hluboko jsme klesli.
Ano, vypočetl jsem to během několika vteřin bez použití tužky a papíru, jen tak pro zábavu, jestli to ještě ve svých 65 letech dokáži.
Víš co je to trénování paměti ? Doporučuji začít s tím včas. Bude to jenom horší.

Bez základů jak matematiky,jazyka země,ve která zemi žiješ,by jsi v běžném životě a kalkulačkou v dlaních působila ja exot.

Pokročilý

K čemu je dobré tahat kalkulačku, když to můžeme vypočítat z paměti?

Zlatý

Dojdou baterie, nebude elektřina (třeba jako teď v Japonsku).
Co potom?

Teď se vymlouváš, naco mi je násobení.
A co třeba logaritmické pravítko (víš co to je?).
Nebo třeba jak založit oheň, používat jehlu a nit, nabrousit nůž ... etc.

Civilizace je velmi vratká věc, podívej se do histórie, kolik civilizací už zmizelo.

Resumé:
Všechno, co umíš, jednou může být ku prospěchu.

A on někdo říká, že to je dobré vědět? A je vůbec někdo, kdo to z hlavy ví?

Zlatý

Tak já se přiznám, že to z hlavy taky nespočítám a smysl velké násobilky z hlavy jsem nikdy nepochopila. Ale když se budu snažit, spočítám to, sice pomalu, ale spočítám.
Než to sázet rychle z hlavy, přijde mi důležitější vědět, jak na to - a umět to spočítat písemně. Bez kalkulačky nebo mobilu se ocitnout můžeš, ale těžko si umím představit, že se ocitneš bez tužky a papíru nebo bez kusu plochy pokryté prachem / pískem, kam si čísla načáráš prstem. A pokud se v takové situaci ocitneš, tak si nedovedu představit, že bys zrovna natruc potřebovala velkou násobilku...
Ale ostatní mají pravdu, že to je především cvičení hlavy. Pokud budeme všecko počítat na kalkulačce a googlit, tak za pár generací nebudeme schopní si nic zapamatovat...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2730
Zlatý quentos 1319
Zlatý mosoj 1304
Zlatý Drap 961
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 603
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 536
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 481

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.