bolak

K čemu je dobrá na pohřbu otevřená rakev? V čem to má výhody?

Proč má někdo otevřenou a někdo zavřenou? A jak byste se chtěli rozloučit vy?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
anonym

Zavřená

Několik pohřbů jsem už zažila, ale nikdy (zatím) s otevřenou rakví. Tak je asi rozšířenější tenhle způsob, a jsem tomu ráda. To bych musela začít dopředu řešit co na sebe (musela bych odejít v termínu dané módy) a jestli mi nesplihne trvalá, o kolik mm po smrti ještě vyrostou nehdy a jestli nebudu vystavená se zanedbanou manikůrou, sakriš ,to by člověk neměl klid ani po smrti !
Doplňuji:
oprava:nehty

Další odpovědi
Dan4815

Otevřená

Mnohým se uleví, když se naposled podívají na zemřelého (teda pokud nespadl pod auto), jelikož ho naposled třeba viděli při nějaké špatné příležitosti, či tak. Já bych bral otevřenou rakev…

briketka10

Otevřená

viděla jsem rakev s otevřeným víkem několikrát..
a potom, kdo zařizuje kremaci, tak přímo před ní není nikdo jiný puštěn taky jsme se šly na taťku a mamku podívat se sestrou..

verunka483

Zavřená

Doplňuji:
Raději mít rakev zavřenou, ať si danou osobu všichni pamatují tak, jak vypadala, když žila. Aspoň můj názor. Taky to nemusí vypadat hezky…

Protiva

Otevřená

Já bych chtěl kabriolet, s úsměvem na rtech. Pokud budu mít nějaký škrábanec, tak raději zavřít.

led

Zavřená

Krajšia spomienka na živého človeka.

baghira

Zavřená

Poklička

Zavřená

Katusa

Zavřená

anonym

Zavřená

Doplňuji:
Před rokem si mamka vyšlá mimo tento svět. Nechali jsme si udělat a zarámovat fotku z doby, kdy je vysmátá, šťastná.

kamera

Zavřená

Zavřená – vadí mi když jdou kolem mě pokaždé když jsem na pohřbu a zaskakuji za mrtvé.

bolak

mosoj: já se ptám proč někdo volí mít otevřenou rakev, tak zněla otázka, mně to přijde vcelku morbidní a nerozumím co lidi vede k tomu, nutit svoje příbuzenstvo, aby se na ně po smrti ještě několik hodin dívali…

anonym

Nejhorší je, že pozůstalý to kolikrát ani neví. Každý si myslí, že začíná pohřeb, ale přtom je firma naviguje na místo, kde je nebožtík v plné parádě.

mosoj

Svoji odpověď jsem smazal, mám k tomu důvod.

Nikdo nikoho nenutí, kdo nechce, na výstav nejde.

mosoj

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/cim-krmej-cloveka-v-komatu