Avatar uživatele
bolak

K čemu je dobrá na pohřbu otevřená rakev? V čem to má výhody?

Proč má někdo otevřenou a někdo zavřenou? A jak byste se chtěli rozloučit vy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Hlasujte v anketě
Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? barnajka, briketka10 před 4231 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Zavřená

Několik pohřbů jsem už zažila, ale nikdy (zatím) s otevřenou rakví. Tak je asi rozšířenější tenhle způsob, a jsem tomu ráda. To bych musela začít dopředu řešit co na sebe (musela bych odejít v termínu dané módy) a jestli mi nesplihne trvalá, o kolik mm po smrti ještě vyrostou nehdy a jestli nebudu vystavená se zanedbanou manikůrou, sakriš ,to by člověk neměl klid ani po smrti !
Doplňuji:
oprava:nehty

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dan4815

Otevřená

Mnohým se uleví, když se naposled podívají na zemřelého (teda pokud nespadl pod auto), jelikož ho naposled třeba viděli při nějaké špatné příležitosti, či tak. Já bych bral otevřenou rakev…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

Otevřená

viděla jsem rakev s otevřeným víkem několikrát..
a potom, kdo zařizuje kremaci, tak přímo před ní není nikdo jiný puštěn taky jsme se šly na taťku a mamku podívat se sestrou..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
verunka483

Zavřená

Doplňuji:
Raději mít rakev zavřenou, ať si danou osobu všichni pamatují tak, jak vypadala, když žila. Aspoň můj názor. Taky to nemusí vypadat hezky…

Upravil/a: verunka483

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Protiva

Otevřená

Já bych chtěl kabriolet, s úsměvem na rtech. Pokud budu mít nějaký škrábanec, tak raději zavřít.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Zavřená

Krajšia spomienka na živého človeka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
baghira

Zavřená

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Poklička

Zavřená

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Katusa

Zavřená

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Zavřená

Doplňuji:
Před rokem si mamka vyšlá mimo tento svět. Nechali jsme si udělat a zarámovat fotku z doby, kdy je vysmátá, šťastná.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kamera

Zavřená

Zavřená – vadí mi když jdou kolem mě pokaždé když jsem na pohřbu a zaskakuji za mrtvé.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

mosoj: já se ptám proč někdo volí mít otevřenou rakev, tak zněla otázka, mně to přijde vcelku morbidní a nerozumím co lidi vede k tomu, nutit svoje příbuzenstvo, aby se na ně po smrti ještě několik hodin dívali…

před 4231 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Nejhorší je, že pozůstalý to kolikrát ani neví. Každý si myslí, že začíná pohřeb, ale přtom je firma naviguje na místo, kde je nebožtík v plné parádě.

před 4231 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Svoji odpověď jsem smazal, mám k tomu důvod.

Nikdo nikoho nenutí, kdo nechce, na výstav nejde.

před 4231 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/cim-krmej-cloveka-v-komatu

před 4231 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek