kablik

K čemu je Adobe Flasch Player?

Pří otvírání zpráv nebo videí na hlavní stránce iDnes mi naskočí nad titulky že tento web vyžaduje spuštění doplnku VLC atd. ježe to není nutné, všechno fungujeje to ale otravné, mohu prográmek smazat ze „přidat-odebrat programy“ aniž bych něco pokazil?

Odpovědi
Bedy

Adobe Flash Player je doplněk do prohlížeče a program na přehrávání flashových videí (formát .swf).
Bez Adobe Flash Playeru si nepřehrajete videa na ivysilani.cz, na novinkách.cz, na stream.cz, apod.
Videa na Youtube lze přehrávat bez Adobe Flash Playeru, ale musíte si v nastavení zapnout HTML5 rozhraní a musíte mít kompatibilní prohlížeč (vlastně tím jsou aktuální verze skoro všech internetových prohlížečů).

A co se týká toho doplňku VLC – to je od VLC Media Playeru – ono některá videa na internetu jsou v jiném formátu (například .WMV) a tak je nutné spustit tento doplněk.

Damiana

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-to-adobe-flash-player-a-k-cemu-presne-slouzi