K čemu dát špenát?

K jakému jídlu – příloze a masu se hodí špenát, nebo jakým způsobem ho servírujete?

Nejlepší odpověď
Pantata

Pečený vepřový a brambor nebo bramborový knedlík-mňam

Další odpovědi
alexandra

Špenát,brambor a volí oko.
Jinak miluji ke špenátu,pečené masíčko nakrájené na kostky,jako vrabec a bramborový knedlík.

iceT

U mě by špenát s knedlíkem nezabodoval,to je jedna z mála věcí,které mi nechutnají,ale s vařeným bramborem ano.K němu třebas jen volské oko,to mi stačí.Když mám chut,tak i s dušenou roštěnou na pepři.

hanulka11

záleží zda listový či protlak špenátový

listový přidávám do těstovin ,i dušený k bramborům ,či bram. knedlíkům , pečenému masu, roládám , závitkům,

nebo s ním plním závitky a rolády

protlak špenátový ten lze použít také k bramborám, knedlíkům ,plátkům masa , roládám ,

občas uvařím těstoviny a zamíchám špenát a sypu sýrem

také je dobrý zapečený na bramborách se sýrem

je tolik možností a chutí

přiložím jeden obr. pro inspiraci

Zdroj: http://img.na­dapenny.com/t20/110­50/nadap115823366­221231.jpg

sara-sara

Palačinky na slano, se špenátem a sýrem… Sbíhají se mi sliny! .)))

Radak

Kromě klasických úprav špenátu nám chutnají gnocchi se špenátem. Koupí se hotové gnocchi v obchoďáku, dají se do vařící vody, když vyplavou, jsou hotové. Hodí se na pánvičku trochu opéct, ale ne do zlatova, jen aby byly prohřáté. Pak se smíchají se špenátem- ideální je sekaný (ne dřeň) a na talíři se posypají podle chuti osmaženou cibulkou a parmezánem.
Podobný recept je zde:

Zdroj: http://www.la­buznik.com/re­cipe.php?ID=12942