Michal Kole

K čemu byly vynalezeny sprchové gely ? Proč nestačí obyčejné mýdlo či tekuté mýdlo ? Jaké mají sprchové gely výhody?

Nejlepší odpověď
manon

Objevují se někdy v sedmdesátých letech minulého století asi, u nás tato vymoženost nastupuje asi až někde s revolucí, ale kdo by neocenil, že 1) nemusí honit tu potvoru klouzavou mýdlovou po sprše (obzvláště ve sprchách hromadných veselý zážitek, který si odpustím :) ).2) Mokré mýdlo opatlá poličku, na kterou se dává, pak to zaschne, pak se to musí drhnout :) 3) mýdlo je nepoddajné a patlat ho po těle je obtížnější, než je tomu u gelu.
Přesto i mýdlem se dá umýt :)

Další odpovědi
baghira

Pohodlnější manipulace, možnost umýt tělo i vlasy jedním prostředkem.

anonym

Pro spotřebitele nemají snad žádné výhody,ale pro výrobce značné!
Já osobně používám jen mýdlo popřípadě tekuté a šampón.

hanulka11

sprchové gely jsou i 2 v 1 na tělo a na vlasy , takže odpadá hledání šamponu . Zase je na každém jedinci jak je zvyklý .Já tedy i ve sprše i ve vaně tekutý prostředek ,ale šampon mám jiný – sprcháčem si vlasy nemyji.

anonym

Vzhledem k tomu, že se nemyješ, se jedná o řečnickou otázku, do jejíhož merita se neodpovídá.