Gorouš

K čemu a jak se používá Daemon tools?

Nikdy jsem ještě Daemon tools nezkoušel. Potřebuji poradit k čemu to je. Děkuji

Nejlepší odpověď
fortin

DAEMON Tools je jednoduchý, ale o to výkonnější program, který Vám dovoluje pohodlně spouštět programy a hry, bez nutnosti vkládat CD nebo DVD do mechaniky.

Program funguje jako tzv. virtuální mechanika. Dokáže pro operační systém předstírat, že se jedná o plnohodnotnou CD nebo DVD mechaniku a Vám tak ušetří čas a nervy, při hledání opravdových placatých disků. Jediné, co k tomu potřebujete, je tzv. obraz (image), vytvořený z původního CD nebo DVD. Takovýto obraz (ISO, MDS, MDF) lze získat mnoha způsoby. Existují programy, určené k zálohování CD/DVD, jako například Nero Burning Room. Mnoho volně šířitelných her a programů je také zdarma dostupných na internetu, pro stažení a vypálení na CD nebo DVD. Tyto aplikace bývají právě ve formátech, které DAEMON Tools umí připojit jako virtuální diskovou mechaniku.

Zdroj: http://www.da­emontools.cz/