Jste technicky vzdělaní? Dokážete navrhnout strojek na domácí výrobu kontaktních čoček?

Matrika by byla od optika. Tuba s hmotou by se našroubovala do přístroje a už by se lisovalo do zásoby. Proč by tohle mělo zůstávat v rukách firem? Uměli byste takový „lis na kontaktní čočky“ zvládnout? Nebo myslíte, že zdánlivě složité výrobní postupy nemůžete dělat doma?

Odpovědi
tom004

Dobré ráno. Nemyslím si,že by taková „výroba na koleně“ šla zvládnout. Čočka není jenom o dioptriích,ale napravuje i jiné vady vidění. Ale i kdyby to šlo,čočky by byly tak drahé,že by se jejich výroba stejně nevyplatila.

honzovo

Tak teoreticky by to šlo, proč ne 🙂. Vždyť první čočky byly vyrobeny Wichterlem na stavebnici Merkur, která byla sice skvělá, ale hračka 🙂. Ale jak píše kolega, tak by se to cenově určitě nevyplatilo, přitom, jaké jsou dnes ceny čoček v e-shopech 🙂.

Zdroj: www.vasecocky­.cz/kontaktni-cocky-vynalez-stoleti.html