Avatar uživatele
anonym

Jste si naprosto jisti,že naše současná vláda udělala dobře,když.....

… schválila přejmenování letiště" Ruzyně" na „Václava Havla“?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? aramah, Alesh, Drap, briketka10, ratava, david22, anonym před 4234 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

jednou je Ruzyně Ruzyně a hotovo jinak tomu neřeknu !
když u nás přejmenovali Hypernovu na blbej Albert stejně každej říká Hypáč..
a tak je to se vším nebo ne ??

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Účel bude letiště plnit stejný, tak je vcelku nepodstatné jestli se nazývá Ruzyně nebo je přejmenované po zesnulém bývalém prezidentu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
david22

Letiště mi moc nesedí. Po Václavu Havlovi by se hodilo pojmenovat spíše nějaké divadlo, nebo muzeum.
Doplňuji:
Václav Havel byl i umělec, tak ňáká umělecká instituce.

Upravil/a: david22

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lally

Naprosto souhlasím s davidem22. Havel byl především dramatik a navíc prý velice nerad létal. Kromě toho název Ruzyně je už po léta vžitý a velice těžko se bude zvykat na jiný název.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ratava

Ono asi ale moc míst, která by se dala přejmenovat není. Václav Havel byl sice dramatik, ale osobně si myslím, že kdyby se po něm přejmenovalo např. Národní divadlo, zvedla by se mnohem větší vlna kritiky.
Jestliže se přejmenováním něčeho vzdává úcta té dané osobě, vybírá se nejspíš místo, které je známé nejen obyvatelům republiky, ale i širší „mimorepublikové“ veřejnosti. A to místo musí nejspíš splňovat určité požadavky- mělo by být v rámci možností důstojné, něčím významné a všem přístupné. A kolik takových míst v Praze je?
Nezaměřená muzea už povětšinou svého jmenovatele mají- Náprstkovo, Keplerovo, Ant. Dvořáka a přejmenovat např. Národní zemědělské muzeum je trochu zvláštní (Zemědělské muzeum Václava Havla?). Pražská nádraží svou důstojnost a reprezentativní ráz trochu poztrácela a popravdě nevím, kolik pražských divadel hraje představení, které by mohl navštívit i cizinec, kdyby se chtěl „seznámit“ s „divadlem Václava Havla“…
Přejmenovat letiště byl asi nejlepší kompromis, jaký se dal v této věci udělat. Nikomu to neuškodí a jestli lidé budou při cestování říkat podle zvyku, že jedou na Ruzyni , je to ten nejmenší problém, jaký mohl v takové věci vzniknout…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

No že po našem prvním „demokratickém“ prezidentovi se něco pojmenuje je věc správná. Ale co to je už věc na delší diskusi

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

Pro mne je to Ruzyně
A nemyslím že to byl dobrý tah.
Ale copak mě někdo poslouchá? 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Podle mně udělala naprosto špatně
Doplňuji:
A dal bych za to i tu smazanou ruku do ohně.

Upravil/a: Drap

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Podle mě je to úplně šumák … hodně se o tom pindalo, pindá a pindat bude. Něco v těch zprávách musej dávat, že? Vtipný je, jak to přejmenování těsně po havlovi smrti podporovalo nevím kolik 2/3 národa? A uběhl nějaký měsíc a 2/3 jsou proti? Jak jsem říkal, mě to je úplně jedno, jestli poletím z Ruzyně nebo z Havláku. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Souhlasím s ratava. Po státnících se jmenuje dost světových letišť nebo nádraží a nikomu to nepřijde divné natož aby protestovali-naopak je cítit určitá hrdost. Prezident Havel byl po světě znám více jako státník a první prezident po svržení komunistů. Kdo z vás znal nějaké jeho knihy nebo divadelní hry před tím, než se stal prezidentem? Masarykovo nádraží nikomu nevadí a také to není žádný historický název a proti letišti kdekdo remcá. Zvláště ti, kdo nevytáhnou paty za humna. Ti, kdo často cestují leteckou dopravou, ti si zvyknou rychle. Těm ostatním to bude trvat déle, ale zvyknou si také. Já Ruzyň mám spojenou s Havlem už dávno-byl to jeden z jeho „oblíbených“ kriminálů a proto považuji za ironii osudu, že po bývalém politickém vězni, ve stejné čtvrti kde si pykal svůj trest ponese mezinárodní letiště jeho jméno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

zmetci to jsou… né aby se postavilo nové divadlo či nějaká výstavní síň a ta se po něm pojmenovala, oni musí zničit celosvětově zažitý název…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ne, je to nesmysl. Havel nebyl aviatik.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

je to věc vlády – na to peníze stát má /je to bordel/- stejně to bude pro lidi Ruzyně – nikdy neřeknou jedu na Havla

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Před 7 měsíci se tu už Drap durdil proti rozumu a ekonomice, ty se jen opakovaně hlásíš k čecháčkovské závisti a maloměšťáctví. Až se jednou sám dokážeš stát prezidentem, mohl bys kritizovat sobě rovné. Do té doby se jen ztrapňuješ v pomluvách. (Zkus si připomenout heslo na státní standartě „Pravda vítězí“, to má staletou tradici navzdory podobným škarohlídům), viz odkazy:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/letiste-vaclava-havla-pripojite-podpis-pod-petici
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-vam-libi-prave-odsouhlasena-zmena-nazvu-letiste-v-ruzyni-ma-letiste-vaclava-havla?_fid=07un

před 4218 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek