Romann1610

Jste pro zavedení fyzických trestů na ZŠ a (státních) SŠ?Pokud ne tak proč?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
aramah

Ne

Rozhodně ne, nejsem ani pro domácí tresty.
Násilí nic neřeší.

Další odpovědi
led

Ne

Nie, ani slávny Makarenko, ani J.A.Komenský neboli v skutočnosti zástancami telesných trestov. Je pravda, niekdy vyučujúceho svrbia prsty, keď vidí a musí zo zákona strpieť „vylomeniny“ niektorých výtečníkov. Maximálne môže dohovoriť, buď priamo alebo cez rodičov, ale to nie vždy pomáha, čo žiaci aj využívajú. I to jemné lusknutie po hlave, maximálne to rozstrapatí účes, je totiž kvalifikované ako telesné trýznenie, čo je škoda, lebo na niektorých len to platí (poznám to z vlastnej skúsenosti, ako žiačka i kantorka).
k Makarenkovi, skúste si prečítať jeho knihu „vlajky na vežiach“ o jeho výchove detských bezdomovcov v Sovietskom zväze. Politické bláboly si nevšímajte, ale všimnite si to podstatné – výchovu. Niekedy by som ju doporučila i dnes.

Damiana

Ano

Otázka zní trochu dvojsmyslně. V současnosti na školách už fyzické tresty jsou – ale bohužel je vykonávají zejména žáci na svých vychovatelích.

Když souhlasím s tresty, nemám na mysli sadistické třískání žáka ukazovátkem, ale jen mít tu možnost se nevychovanci bránit třeba pohlavkem. Pokud hrozba facky visí ve vzduchu, i někteří sígři si rozmyslí, jestli se vyplatí zbytečně provokovat. Učitel trestat třeba nikdy nebude, ale také není ve třídě za nesvéprávného otloukánka.
Souhlasím se Zdeňkem Svěrákem, který řekl, že učitel by měl mít status veřejného činitele.

venkovan

Ano

Ale zejména rodičů. Například, dcerka rozbije okno, synek pomaluji dleždička rodiče tři hodiny klečet holými koleny na hrachu.
Hrách po trestu si mohou vzít na hrachovou kaši.

lukas.zmizik

Ano

jsem pro…
a nerad slysim, kdyz se jedna dobre mirena facka oznacuje jako nasili na detech

a taky vojnu bych zavedl

štamgast

Ne

Souhlasím s Aramah-násilí nic neřeší.

samicek333

Ano

ale jen přiměřeně s nějakým limitem

Jikra

Ano

Illines

Ano

Kanovka

Ne

Petra09

Ano

Proste nejaky sou tak kruty a nic na ne neplati ze ty facky potrebujou.

anonym

Ano

Jsem pro, ale ne na nějaké mlácení rákoskou.Stačila by jen facka, ale nesměl by ji ten žák vrátit.Když jsem já chodil do školy, tak jsme dostávali dřevěným pravítkem přes ruce (natáhnout dlaň a přes obě ruce).Na zklidnění žáka to úplně stačilo.
S takovými tresty bych souhlasil.

lenka.seda

Ne

NE NE NE! Jak už tady bylo psáno, násilí NIC neřeší!