Avatar uživatele
Romann1610

Jste pro zavedení fyzických trestů na ZŠ a (státních) SŠ?Pokud ne tak proč?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Hlasujte v anketě
Zajímavá 0 před 4458 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aramah

Ne

Rozhodně ne, nejsem ani pro domácí tresty.
Násilí nic neřeší.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Ne

Nie, ani slávny Makarenko, ani J.A.Komenský neboli v skutočnosti zástancami telesných trestov. Je pravda, niekdy vyučujúceho svrbia prsty, keď vidí a musí zo zákona strpieť „vylomeniny“ niektorých výtečníkov. Maximálne môže dohovoriť, buď priamo alebo cez rodičov, ale to nie vždy pomáha, čo žiaci aj využívajú. I to jemné lusknutie po hlave, maximálne to rozstrapatí účes, je totiž kvalifikované ako telesné trýznenie, čo je škoda, lebo na niektorých len to platí (poznám to z vlastnej skúsenosti, ako žiačka i kantorka).
k Makarenkovi, skúste si prečítať jeho knihu „vlajky na vežiach“ o jeho výchove detských bezdomovcov v Sovietskom zväze. Politické bláboly si nevšímajte, ale všimnite si to podstatné – výchovu. Niekedy by som ju doporučila i dnes.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Damiana

Ano

Otázka zní trochu dvojsmyslně. V současnosti na školách už fyzické tresty jsou – ale bohužel je vykonávají zejména žáci na svých vychovatelích.

Když souhlasím s tresty, nemám na mysli sadistické třískání žáka ukazovátkem, ale jen mít tu možnost se nevychovanci bránit třeba pohlavkem. Pokud hrozba facky visí ve vzduchu, i někteří sígři si rozmyslí, jestli se vyplatí zbytečně provokovat. Učitel trestat třeba nikdy nebude, ale také není ve třídě za nesvéprávného otloukánka.
Souhlasím se Zdeňkem Svěrákem, který řekl, že učitel by měl mít status veřejného činitele.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Ano

Ale zejména rodičů. Například, dcerka rozbije okno, synek pomaluji dleždička rodiče tři hodiny klečet holými koleny na hrachu.
Hrách po trestu si mohou vzít na hrachovou kaši.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lukas.zmizik

Ano

jsem pro…
a nerad slysim, kdyz se jedna dobre mirena facka oznacuje jako nasili na detech

a taky vojnu bych zavedl

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
štamgast

Ne

Souhlasím s Aramah-násilí nic neřeší.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
samicek333

Ano

ale jen přiměřeně s nějakým limitem

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jikra

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Illines

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kanovka

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Petra09

Ano

Proste nejaky sou tak kruty a nic na ne neplati ze ty facky potrebujou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ano

Jsem pro, ale ne na nějaké mlácení rákoskou.Stačila by jen facka, ale nesměl by ji ten žák vrátit.Když jsem já chodil do školy, tak jsme dostávali dřevěným pravítkem přes ruce (natáhnout dlaň a přes obě ruce).Na zklidnění žáka to úplně stačilo.
S takovými tresty bych souhlasil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lenka.seda

Ne

NE NE NE! Jak už tady bylo psáno, násilí NIC neřeší!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek