Psychotic

Jste pro ÚPLNOU svobodu slova?

Tzn. umožnění extremistickým skupinám se veřejněh hlásit ke svým politickým názorům? Podle mě jim jen dáváme munici tím, že mohou (zcela oprávněně) tvrdit, že jsou politicky perzekuovaní a celkově ze sebe dělat oběti… Stejně mají malou šanci získat reálnou moc. Navíc přiznejme si, že třeba komunismus, křesťanství nebo islám také prokazatelně propagují odebrání lidských práv a ten zákon na ně z nějakého důvodu neplatí.
Doplňuji:
Drap: Samozřejmě nemluvím o zrušení zákonů o hatespeechi, pomluvě, nebezpečném vyhrožování apod.

Odpovědi
Drap

Uplná svoboda slova neni nikde ve světě.

petra15

Ano, ale jen mezi chytrými. Ostatním bych vzala volební právo. V Anglii mel aristokrat 10 000 hlasu, majitel obchodu 10 a hlupák co stojí od rána do vecera na hnoji, jen jeden.
Doplňuji:
A tomu ríkám demokracie:-)

ANGET

Ano jsem pro úplnou svobodu slova, ale co je ještě důležitější jsem pro úplnou svobodu PÍSMA i OBRAZU …

a taková nepodstattná pro jednu co tady odpovídala o té chytrosti …

není to snad ani půl hodiny co odpověděla na jinou otázku a tam chytří pochopí jaké množství hlasu by v Anglii měla k dispozici (jestli vůbec nějaký) … 🙂

klumprt

Jak doplněné otázce rozumím, jde o to zda nezrušit § 260 až 261a TrZ.
K nahlédnutí zde: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni_za­kon/cast2h10.as­px
(I když pak nevím, proč se ptáš na ÚPLNOU svobodu slova)

Pokud vím, tak v USA to nevadí, ale tady bych si nepřál, aby tu směli po ulicích pochodovat vypatlanci, hajlovat a řvát Sieg heil. Nebo aby někdo hlásal, že je třeba zlikvidovat soukromníky a kulaky. Třeba už jen proto, že by se to mohlo hluboce dotknout lidí, jejichž příbuzní oba experimenty 20. století zaplatili životem. A souhlasím s tí, že je třeba se bránit i proti propagaci náboženství, které hlásá smrt nevěřícím. To už by se totiž týkalo i mě osobně jakožto ateisty.

petra15

ANGET
Já bych byla pro svobodu slova a obrazu – a to muzes na výstavách i spatrit — a to by ti vylezly „oci z dulku“…mezi vzdelanými lidmi to tak je, ale protoze máme i hodne hlupáku, tak to s tou svobodou slova moc nejde:-)
Anglii jsem dávala jen jako príklad…Tak by mi to pasovalo:-)xD

ANGET

Zapoměla jsi na PÍSMO …

jestli máš na mysli vzdělaný rovná se umělec …

čověk vzdělaný nechodí na výstavy a nečtě v dílech tajné zprávy „z budoucnosti“ jak to bude a pod. …

škoda jen, že v naprosté většině jsou umělci feťáci … no a jestli jsou podle Tebe vzdělaní rovná se umělci … co dodat … asi tví rodiče si hodně užívali zakázaného ovoce (možná ještě užívají) že jsi pochytila taková chytrá hloupa … 🙂

petra15

chytrá hloupá co ?
😉

ANGET

kdysi byl znám výraz „chytrá moudra“

tak jsem ho trochu změnil na „chytrá hloupa“ aby měli nad čím dumat a bádat …

myslím ti chytří … a ve většině případů eqoističtí a zlí 🙂

petra15

🙂