LaDy MuSiC

Jste pro to, aby si děti mysleli že koledu jim nosí mikuláš a dárky Ježíšek?

Nejlepší odpověď
Deli

Ano, jsou to přece děti. Dokud na to nepřijdou sami, ať na Ježíška a Mikuláše věří..

Patří to přece k dětství, k pohádkám a víře v dobro. I tohle všechno tvoří človíčka. A pro nás dospělé je to krásné, vidět děti a jejich radost – jaksi nezištně.

Další odpovědi
HDMI

Ano, jsou to přece děti. Dokud na to nepřijdou sami, ať na Ježíška a Mikuláše věří..

Já jsem na to taky přišel v 7.letech sám,a pamatuju si že v 5.třídě byla holka co ještě věřila a celá třída se jí veřejně smála,takže jsem za to rád,té holce bylo deset a když někdy slyším že nějáká mamina(nemyslím to urážlivě)chce aby její dítě věřilo do dvanácti nebo někdy do dokonce do čtrnácti tak teda jako nevim no.A jinak si myslím že děti si mikuláše spíš spojují s dobrůtkama než s koledou to spíš až stědrej den kde to ale hraje až druhou nebo až třetí roli pro ně.

kurec

Do určitého věku.

Všeználek

Do určitého věku.

Meropa

Ne, myslím, že děti by neměli věřit na tyhle věcii.

Terryle

Do určitého věku.

Mně se líbilo, jak to udělali naši se mnou: než jsem šla do školy /kde vám nejspíš ostatní děti řeknou, že Ježíšek není/ mi řekli, že Ježíšek sice je, ale je malinkej a všecko by nezvládl, tak mu my lidi musíme pomoct. Některý dárky si dáváme my a jiný nám dává Ježíšek. Takže kouzlo Vánoc bylo zachovaný, ale přitom už jsem začala kupovat sama dárky našim – což taky stojí za to.
Ale nějakou dobu by tomu věřit měly naplno – do té školy bych dětem to těšení, psaní a malování dopisů a celý to vánoční tajemství nebrala.

Heřman

Do určitého věku.

Každý jednou vyroste že.

samicek333

Do určitého věku.