Adiska

Jste pro nebo proti zpomalovacím retardérům ?

Chtěla bych znát Váš názor na zpomalovací retardéry. Je možné, že tyto retardéry http://www.eshop-rohoze.cz/kom­ponenty-pro-dopravni-znaceni/zpomalovaci-prahy/ po častém přejíždění zničí tlumiče v autě??? Jakou nejvyšší rychlostí přes to jezdíte??

Nejlepší odpověď
Wang

Pokud jsou smysluplně osazeny, jsem pro.
Přejíždějí se co možná nejpomaleji ;)
a tak se tlumiče neopotřebovávají více, než při běžným provozu auta.
Doplňuji:
Chytá mě stihomam nebo je to opravdu zase pokus o zvýšení návštěvnosti konkrétního webu a zas pokus o reklamu!? :(

Další odpovědi
mosoj

Dokud se budou řidiči chovat tak jak se jich hodně chová, tak bych je ještě přidal.
Dej si jednu cestu po dálnici D 1 a máš to jako přejíždění retardérů nepřetržitě 10 let.

Drap

Na mnoha místech mají své opodstatnění a jsou tam velmi dobré. Pravdou je, žže občas se nějaký objeví zcela bezdůvodně. Přejíždět velmi pomalu . Optimální rychlost cca 25 – 30 km/h. Je to jako s běžnou dírou na silnici. Díry proti retardérů nejsou vidět a tak ničí tlumiče více než retardery

honza19hk

pokud jsou dobře usazeny a přišroubovány tak jsem pro.svůj účel potom plní.a jezdí se přes ně pomalu,ikdyž já je přejel v rychosti asi 60km/h.

venkovan

Pomalé přejetí retardérů tlumiče neničí. Když potřebuji, klidně je přejedu i méně než 10 km/hod.
A moc proti nim nejsem, i když mi vadí. Leckdy dokáží i šíleného blba za volantem zpomalit na přijatelnou rychlost.

mojitek

když retardér přejedete ve 40 km (a více) rychlosti tak si tlumiče určo zničíte.Ale právě proto je tam ten kůl s placatou věcí nahoře kde je číslice v červeným kroužku-a právě to je maximální rychlost jakou byste měla jet.. Jsem PRO retardéry-mají svůj význam.Kdyby měly ty všechny ty retardéry zachránit byť jen jeden jediný život nebo zdraví člověka-tak jsou zcela určitě účinné..