HDMI

Jste pro nebo proti protestům odborářů?

Doplňuji:
GM,asi ti není jasné že v poslední době už se politika pomale ale jistě dostává k normálu.Také doufám že nebydlíš támhle někde na vesnici protože jinak by ti ta stávka vůbec nemusela vadit.(myslím ty jejich blokády silnic atd.)Jo a to že je svět v prdeli tak to máš pravdu ale ještě není na vždycky v prdeli.Ti dementi co stávkují si asi myslí že jo ale místo aby pro ten svět něco udělali tak ho ještě víc posírají tak potom se nedivme že ten svět je v prdeli.

Nejlepší odpověď
Terryle

Jasně proti.
Vyjádřit nesouhlas se dá i jinak než komplikováním (až ohrožováním – pokud dojde na blokády silnic) života ostatních lidí, kteří mi nic neudělali.
Bordel tu je a politika mě taky dere, ale to není důvod, abych nasírala ještě lidi kolem sebe.
Doplňuji:
Tom04 mi bere slova :o) Přesně. Kdyby v současný politice byl někdo, komu půjde o dobro státu a lidí a ne o koryto, tak půjdu stávkovat taky, budu chtít odstoupení vlády a pak si zvolím tu lepší. Jenže teď tam nikdo takovej NENÍ a mám strach, že ani hodně dlouho nebude. Dokud se do politiky hrnou lidi, kterejm jde o vlastní prospěch, lepší to nebude. Je možný, že se chytěj moci levicovější strany, který nám sice dají o něco víc, aby se tvářily hezky… ale rozkrádat a hrabat budou pořád.
Asi jsem pesimista, ale nějak si neumím představit, že se u nás někdy najde dostatek schopnejch a přitom morálně vyspělejch lidí, co stát povedou dobře a bude se jim dát věřit… :o/ Je to depresivní a nevím, co s tím, ale myslím, že jedna unáhlená stávka tohle rozhodně nezmění. To je problém hluboko v lidech, ne v jedný vládě :o/

Další odpovědi
arygnoc

nejsem.

konečně si někdo otevřel hubu, protože co se tady děje, je k uzoufání.
Doplňuji:
nejsem proti, aby bylo jasno.

www

Podle posledních informací, že chtějí udělat „generální“ stávku ve čtvrtek jsem jednoznačně PROTI! Bohužel si nejsou slavní odboráři vědomi, že SKUTEČNÁ generální stávka vyžaduje podstatně větší čas na přípravu!

dědapetr

Jsem pro a plně je podporuji.Je to už katastrofa co si dovoluje tato vláda korupčníků.Dokonce se chystají omezit práva odborářů na stávku.
Pro Terryle 17.listopadu se na to někdo ohlížel,když se obrátili proti zvůli politiků?Vláda bere ohled na lidi tím co dělá.

Doplňuji:
Že by v 10letech Ti vadili blokády na silnicích a víš kdy politika dochází k normálu.A také víš že ti co stávkují jsou dementi,trochu silné na 10letého.Anebo tady vodíš lidi za nos.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/chtel-bych-se-zeptat-je-mi-jenom-10-ale-mam-docela-deprese-ani-nevim-z-ceho-a-bojim-se-to-ne-komu-rict

GM

Jsem pro, stávku plně podporuji. Ani případné blokády mně nebudou vadit, protože co se v tomto státě děje už není možné. Svět se v p..el obrací. Něco už se muselo stát, jsem i pro generální stávku.

robosobo

PROPROPROPROP­ROPRORPRPRO

Zdroj: robosobo

hanny 2

JSEM PRO!Nechápu k jakýmu normálu se politika dostává!?!?Co se tady děje a co si politici/Nečas,Ka­lousek/dovolu­jí,to už je opravdu vrchol!Kalousek dnes pořád opakoval jak dement,že si berou/odboráři/lidi jako rukojmí!A co dělají oni?Vždyť oni NÁS mají jako rukojmí už hodně dlouho!Ale myslím si,že začínají mít strach a proto kolem sebe začínají kopat a nejlepší obrana je přece útok,ne?Něco se už prostě musí stát a vy všichni co jste proti,tak by mě zajímalo,jak byste to řešili vy,aby to bylo podle vašich představ!Politici nás taky pořád tlačí ke zdi a nezajímá je jak žijem,jsme pro ně jen „lůza“,která má držet hubu!
Doplňuji:
http://www3.ha­lonoviny.cz/ar­ticles/view/221505

anonym

Proti. -iv-

tom004

Jednoznačně souhlasím s Terryle,a ještě dodám,že pokud dobře sledujete dění od vzniku vlády,všechny strany jí jdou „po krku“.Tady jde každému o to,aby „vládla“ právě jeho strana,a ne o to,aby stát fungoval.A jestli tady bude vládnout „Petr,nebo Pavel“,výsledky budou zatím obdobné.Bohužel.

venkovan

Ano i ne. Jednak se domnívám, že velká část spoluobčanů stále hledá někoho kdo za ně bude křičet a nevyužije ani minimum svých možností zapojit se do věcí veřejných. Lidi si zakřičí a s pocitem tě´d jsme jim to ukázali se zas vrátí k TV seriálům.
Ale to je nutné stále pracovat a už jenom v oblasti komunální politiky se dá lecos udělat. A když nechtějí sami, tak by neměli pomlouvat ty co se trochu snaží. Je toho dost co lidi mohu – třeba se zajímat o systémy výběrových řízení, pokud neprobíhají v rovině legislativy, snažit se o jejich zrušení, požadovat dle zákona práva o informace vysvětlení kroků radnice apod. Sice ryba smrdí od hlavy, ale když jí bolí bříško či ploutvička, tak potom bolí i hlavička, protože nedostane to co by mohly, pokud by měla celé tělo v přiměřeném souladu.

Pokud jde o stávku – raději bych byl kdyby to bylo jednotně nazýváno jako „Demonstrace proti sociální politice Vlády ČR“. Opravdu je to o něčem jiném než stávka.
S blokací ulic nesouhlasím,ne každý si může dovolit nepřijít do práce, do školy apod. Jak vedoucí pracovník, tak dělník. Někde jsem četl názor, že by bylo zajímavější zablokovat státní úřady, či podobné aktivity (třeba zablokovat zásobování potravinami sněmovnu třeba na dva měsíce aby jim došla káva a becherovka a museli pro ni do obchodů za svoje.
A na okraj kdysi jsem se taky motal okolo příprav velké stávky jednich odborů, některé odboráře co dnes akci připravují z těch dob si ještě pamatuji, ale jako ke stávce v naší zemi se stavím trochu negativně. Mám pocit, že při troše snahy média z ní dokáží udělat frašku a tak pomoci politikům se udržet u koryt.
Pokud lidi se sami neuchopí možnosti vytvářet stálý tlak na politiky, ale aby ten tlak nebyl opírán o demagogii, tak se nic nezmění. Je to proto na každém co dělá a jak se snaží aby se hůře dařilo politickým kariéristům.

fcoop

Úplně poslední věc,o kterou jde těm neohroženým
bojovníkům za práva pracujících (už mi ty fráze lezou krkem)---------jsou právě pracující.
Ta banda hochštaplerů,bý­valých „odborářů“ z ROH........
Odkud těm polosoudruhům tečou peníze?
Poslední,co by chtěli- aby byl klid.Byli by zbyteční.
Vláda – to snad nemá smysl probírat. Taky těžkej průšvih.
Situace v podstatě nemá řešení.Stávka-a takhle nesmyslná to nevyřeší.
A blokáda? Zablokujte si vlastní města a nejezděte nasrávat ostatní.

jendahun

Jsem znechucen,jsem pro stávku,řítíme se do ři… a mnozí si to stále neuvědomují.Marnost nad marnost.Venceremos.