Rocky

Jste příznivci spalovny?

Jste příznivci spalovny na komunální odpad?Chtěli by jste v Čr další spalovnu? A víte že se mají dlaší stavět?ČR má zatím 3 spalovny na komunální odpad, brali by jste raději něco jinačího než spalovnu?
Doplňuji:
To je právě to Jsou tam emise, je zde technologie Pyrolýza, kde nejde ke spalování, ale k rozkladu za vysoké teploty a dá se tím odtěžit i skládka a myslím že to je rozunější nebo ne? Šetří se tím prostředí že nejsou žádne emise.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Asi ano, pokud má spalovna na komínech filtry a odpad je správně vytříděn. Skládky ničí životní prostředí více než spalovna.

A zároveň odpadní teplo, lze využít na výrobu elektrické energie a vytápění přilehlých objektů.

Další odpovědi
beer

Recyklace a následné účinné spalování zbytků je zatím nejúčinnější a nejvhodnější způsob likvidace KO, také nejekologičtější.
Vyvážení netříděného KO na úložiště je děs a zvěrstvo, mělo by se zakázat.
Více kvalitních spaloven=menší znečištení prostředí,získané energie(elektři­na,teplo), ušetřené prostředky za následnou rekultivaci úložišť atd. Jsem pro.

mosoj

Dań civilizaci. A co jiného navrhujete ?
Jděte se někdy podívat někam do sběrného dvora, co jako lidi produkujeme za odpady a v jakém množství !!!

baghira

Moderní spalovna je docela ekologický způsob likvidace odpadu. Asi bych měl raději za barákem ji, než skládku.

rosinka

Rozhodně ANO. Skládka je víc než zvěrstvo.

Jikra

Všichni jsme příznivci spaloven ale jen do tý doby než by nám jí chtěli postavit v místě bydliště.Potom by nastalo to správný tóčo.Proč zrovna u nás,kdo si to vymyslel kolik za to shrábnul kdo to tady bude čichat a ten hrozný provoz nákláďáků a toho prachu a tady byl takovej klid a teďka tohle a támhleto a tísíce podpisů pod petice a celej nekonečnej cirkus.Tak že dobrej nápad ale tak někde ve vojenském újezdu a hodně daleko od lidí.