pusinka50

Jste obchodníci?

Kdybyste se měli zbavovat svého současného nábytku, např. z důvodu stěhování, prodali byste ho třeba na internetu nebo ho dali za odvoz nebo ho prodali jinde a výnosněji? Já včera ze serveru zaodvoz.cz udala během 1 dne čalouněné dvoulůžko a dnes si přijedou pro pokojovou stěnu, obojí vypadá pěkně, jen to nechci tahat do nového bytu, chci se zařídit jinak. Ale je mi docela líto, že za pěknou velkou pokojovou stěnu jsem si řekla „za odvoz + 500 Kč“, mohla jsem možná pár set korun ještě vydělat. Zbyde mi pak ještě válenda, které se budu potřebovat zbavit.
Nebrečím nad rozlitým mlíkem, jen by mě zajímaly vaše obchodnické názory, třeba se budu chtít ještě něčeho zbavit a vzhledem k množství telefonů, které celý večer zvonily, že chtějí postel, mě jen napadlo, jestli bych si nemohla na jiném serveru i něco málo vydělat? Ale nevím, jaké jsou to servery? Váš názor na to?

Nejlepší odpověď
anonym

Optimální postup, pokud nemáš dostatečný přehled o aktuální poptávce a nabídce, je mrknout třeba na Aukro nebo jiný frekventovaný portál a kromě toho nějaký regulérní bazar s nábytkem, kde ti na počkání sdělí oč je zájem, v jakých výkupních relacích a naopak, co vůbec nemá cenu nabízet.
Vzhledem k častým tržním pronájmům dávají zájemci přednost levnějším nezařízeným bytům s tím, že si to základní snadno dovybaví.
Proto bývá větší zájem o starší válendy, postele, skříně a stoly se židlemi, ale bývalé honosné obývací stěny prudce klesají v cenách, protože jsou rozměrově náročné a svou módností značně překonané. Ještě tak jdou na odbyt bývalé sektory, jež umožňují různou skladebnost a variabilitu dle konkrétního půdorysu.
V některých případech převyšují dokonce náklady na odvoz a likvidaci starších kousků (např. funkčních lednic, praček či sporáků vůbec tržní cenu, proto byly etablovány portály typu „Nevyhazujto“).
Sporáky, jež bývají součástí zařizovacích předmětů v klasických obecních panelácích spadly tak hluboko, že je už nechce ani původní pronajimatel, takže končívají ve sběrných dvorech nebo nouzově v neužívaných sklepních mandlovnách, aby je nájemník při přestěhování vrátil jen, coby kus při předání bytu.
P.S. Bývalý lídr – Bazar na Libeňáku je dnes přemístěný do Vysočan, ale další jsou u Koh-i-noorky, U nákladového nádraží (Žizkov) a další. – viz odkaz ve zdroji:

Zdroj: http://www.fir­my.cz/detail/286280-libor-ruzicka-praha-vrsovice.html

Další odpovědi
odpomass

Určitě bych zkusila i nějaké aukční servery, ale především nejdřív zkusila nastavit cenu výše, a až časem jí případně snížila…