beer

Jste na internetu dostatečně opatrní? Piráti zdokonalují svoje finty a vymýšlejí stále nové..

http://www.no­vinky.cz/inter­net-a-pc/bezpecnost/287466-pirati-vymysleli-novy-zpusob-jak-se-lidem-dostat-do-pocitace.html

Nejlepší odpověď
badisko

no pekne …ale ja pouzivam ..ubuntu linux …takze (exe)..pro mne neplati …nicmene si myslim ze ikdybych pouzival ten nejlepsi firewall a antivir ktery je ..tak to piratum nezabrani dostat se do meho pc..a pres net ..nenakupuji ani neprovadim platby …mozna (jednou za uherskej rok)…kdyz jsem este jel na windows xp takl jsem pouzival Comodo Internet Security (placenou) a spybot …obcas jsem do prohnal Eset online scenerem a mel jsem klid …takze odpoved zni mam ubuntu …teda jsem chranenejsi nez vetsina uzivatelu Windows…

Další odpovědi
www

Opatrnosti není v tomto případě nikdy dost.
Řídím se známým rčením, že nejlepší antivir je mezi klávesnicí a židlí, mám v PC antivir, antispyware, anti.. a zatím bez problémů 😉.

huxa

myslím si, že když někoho vážně „nenasereš“, kdo tomu rozumí a nebudeš na internetu dělat blbosti hodné desetiletému děcku (každou ptákovinu stahnout a nainstalovat, klikat na nevěrohodné odkazy, …), je velmi ale velmi malá pravděpodobnost, že se ti něco do PC dostane. Ovšem jestli někoho naštveš či budeš dělat vážně velké ptákoviny, ani linux tě nezachrání :>
stahuji z věrohodných zdrojů asi 3× denně různý free software, někdy i nějakou tu hru (abych si ji zkusil před koupí, když se už nevydávají ty demovky…) nepoužívám už asi rok antivir, včera jsem si stahnul avast a nějaký free antivir od microsoftu, zkontroloval PC a nic nenašel, očekával jsem to

anonym

Internet nemám nijak zabezpečený a ještě mne ani něco takového nenapadlo.
Doplňuji:
Podívám se zda-li jsou nějaké možnosti, ale používám internet už několik let a v pohodě. Vlastně si myslím, že se tohle týká hlavně počítačů, notebooků a mobilních telefonů s operačním systémem.