Avatar uživatele
anonym

Jste hrdí na vaši vlajku?

Toužili byste žít v takové zemi, ve které byste vyvěšovali vlajku před svým domem?
Procházkou po Tulse jsem tohle několikráte viděl a celkem jim závidím.
http://www.2i­.cz/a7fa94be6d
http://2i.cz/2i/i/4fd­d74b4/cde0b88d0fb2127613­819b2ac2c4a5ab/a7fa94be6­d.f.jpg

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 4330 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Damiana

Nikdy jsem o tom takhle nepřemýšlela. Nemám moc ráda symboly, vlajky apod. Přijde mi to hodně diktátorské. Vyvěšování vlajek mě tedy nebere.
„Díky“ nepřekonatelně rostoucí blbosti většiny našeho národa spíš hrozí, že si před barák (nebo z balkónu či okna) vyvěsí raději tu americkou.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
beer

„Prápory, prápory a zase prápory..“ Tak to se mně nelíbilo nikdy a uvedené říkával děda na 1.5. ))
Mít fangli před barákem nebo uvnitř si ani nedokážu představit a s hrdostí to nijak nesouvisí. Ti emerikáni mají něco takové v povaze, příliš trpí velikášstvím a proto to všemožně dávají najevo.
Když už prápor, tak jen na těch „nejdůležitějších“ státních budovách, kam podle mne patří.
Doplňuji:
Oprava: ..něco takového..

Upravil/a: beer

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Sůwa

Možná, že kdyby byla u nich vyvěšovat vlajku povinnost a za neuposlechnutí nastal trest, třeba by tak ochotně nevyvěšovali 🙂. Dobrý pocit z naší vlajky mám, když stoupá vzhůru při vyhlašování sportovních výsledků, hlavně na olympiádách, MS a ME. V tom případě jsem ale hlavně hrdá na naše sportovce, vlajka je jen symbol.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
Lakeysha

Nejsem patriot, symboly, kterým budu vzdávat úctu, si volím sama. Mám totiž vlastní hlavu. A já myslím, že v případě naší země není moc na co být hrdý.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Američané a vlajka před jejich barákem to je u nich ne/normální. V jiných státech jsem se s tímto jevem prakticky nesetkal. Snad jen v malé míře v Norsku. U nás občas také vidím vyvěšené nějaké americké případně konfederační vlajky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

K symbolům naší státnosti mám úctu. K politikům, kteří posledních 20 let tento stát reprezentují rozhodně ne.
Vyvěšování vlajky před soukromými domy u nás není praktikováno a já bych takovou novinku rozhodně nezaváděla. Mám ještě příliš v paměti prvomájovou výzdobu, kterou po vesnici i městech dům od domu kontrolovali pověření zástupci úřadů a strany. K něčemu takovému bych se vracet nechtěla.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek