Lgee

Jsou žvýkačky vůbec určeny pro zisk, či pro otrávení co nejvíce lidí?

Když vezmu v potaz, že 10 žvýkaček stojí 10 korun a 6v7ká max. 5 mil. lidi, i kdyby si koupili ka6d7 den jeden balíček, tak mají max. 30 milionů Kč denně, jelikož celou částku nemají, ale max.50%, zatímco za reklamy v době vysílání (vysílají je tak 6 měsíců do roka) utratí denně minimálně 50 milionů, tak se jim to nemůže vyplatit, samozřejmě pokud by se jim to nevyplatilo, nekupovali by si je. Ale přijde mi, že to nedělají pro zisk, ale pro to aby aspartanem otrávili co nejvíc lidí… ptal sem se kamaráda a má na to stejný názor…
Nejdražší 500 tisíc ? No to možná z toho oni mají protože mají jen asi 30% že zisku reklamy. A 50 tisíc stoji reklama možná tak na Barrandově atp.

Nejlepší odpověď
Psychotic

Velice originální konspirační teorie. Už jsem jich slyšel hodně, ale tahle mě zaujala.¨

Nejdřív ponecháme stranou, že aspartam je naprosto bezpečný – žádná z desítek až stovek nezávislých studií nenašla žádné nežádoucí účinky na zdraví.

Ponecháme stranou i to, že i kdyby snad byl závadný, nebyl by to „jed“. Jed je něco, co je schopno zabít rychle, ne po desítkách let užívání v obrovských dávkách.

A budu-li se věnovat jen tvé matematice, nevím, jak utratit 50 mega denně za reklamu. Nejdražší možný reklamní spot tě v ČR vyjde tak na 500 tisíc, spíš ale bývají v řádu desítek tisíc. I kdyby hráli 100 spotů denně (což těžko), v průměru za 50 tisíc jeden (což těžko), bude to pořád tak desetina tvého odhadu. Vlož to do tvé kalkulace a rázem už se to vyplácí, ne?

Další odpovědi
Mc Merkurion

… pro co jinýho by to asi dělali? … jestli to dělali proto, aby otrávili lidi, tak maj stenou kvalitu myšlení jako ty s kamarádem >>> dlouhý vedení … sakra, to jim ještě nedošlo, že to nefunguje, když se jich už prodalo tolik …