mokrygorky

Jsou země tak zaostalé, že šance na přijetí do povolání se snižuje/zvyšuje se vzledem?

Například na nějakého manažera-že nesmí mít dlouhé vlasy. Nebo nějaké mohutné vousy.
Snad mě chápete :)

Nejlepší odpověď
gecco

Jsou země, kde – bez ohledu na hledané zaměstnání, prostě nesmíš vybočovat z průměru (a nebo si neseš následky) – za bývalého režimu i třeba u nás byl problém mít dlouhé vlasy.
Takže pokud takovou zemi hledáš, poohlédni se po totalitních režimech.
___
Naopak – čím je v dané zemi vyšší míra svobody, tím méně na vzhledu záleží.
Ale jsou i profese, kde je ´nějaký´ vzhled vysloveně vyžadován – typicky přímá práce ´s klienty´ (např. prodejci).

Další odpovědi
carpediem

To není zaostalost, i u nás je pro zaměstnance státní správy problém tetování na viditelném místě.

Také banky, pojišťovny a spousta dalších firem nezaměstná člověka s kerkou na obličeji, krku atd.

Lamalam

Nesouvisí to se zaostalostí dané země, ale spíš s místními kulturně-společenskými zvyklostmi.

zjentek

Jsou země tak zaostalé, že šance na přijetí do povolání jsou nulové

talka

To mosoj: citliví takže „kdybysme“ (kdybych, kdybys, kdybyste).

mosoj

No kdyby jsme to takto posuzovali, tak jsme spadly do doby kamenné.
Doplňuji:
Jsou zde lidé citlíví takže „spadli“.

annas

Ad talka. Připomínka k pravopisu není odpovědí na otázku, takže by měla být v diskusi.