Džanička

Jsou všechny tonery do inkoustových tiskáren stejné nebo ne?

Mám na mysli to, jestli jsou všechny tyto barvy stejně velké. Mám tiskárnu Canon, a u nás prodávají tonery jen originál Canon, ale na internetu se dají koupit mnohem levnější – neoriginální, pokud je budu kupovat ve větším množství. Na co si mám dávat pozor a na co koukat, pokud budu kupovat tonery neoriginal.

Nejlepší odpověď
Terryle

Náplně do tiskáren jsou různé a liší se mezi jednotlivýma tiskárnama. Můžete si koupit neoriginální levnější náplň, ale musíte přesně vědět výrobce a typ vaší tiskárny a koupit náplň výslovně určenou pro vaši tiskárnu.
Jinak byste ji tam nemusela nasadit nebo by nemusela fungovat správně – liší se jak velikostma, tak nejspíš i umístěním čipů a podobně…
Doplňuji:
Se zárukou a možností poškození je to pravda, stát se může. Je potřeba zvážit, kolik stála tiskárna, kolik stojí originální náplň a kolik neoriginální. Jestli jste za tiskárnu dala dva tisíce, originální náplň stojí šest set a neoriginální dvě stě, asi bych to riskla a šla do té neoriginální – během několika výměn za náplně ušetříte tolik, kolik by vás teoreticky stála nová tiskárna, kdyby se stará neoriginálníma náplněma poškodila. Pokud máte dražší tiskárnu, tak bych o tom uvažovala dýl.
Osobně mám zkušenosti se dvěma Canonkama, jedna stará asi pět let, náplně střídavě originální a neoriginální, šlape bez problémů. Druhá má asi tři roky, náplně sice originální i neoriginální a už asi dva roky si cartridge vlastnoručně plním. Taky funguje bez problémů. Vzhledem k tomu, že stála 1.100, bych už do originálky fakt neinvestovala :)

Další odpovědi
Michal Kole

Do inkoustových tiskáren se nedává toner!

Neoriginální náplně je lepší nepoužívat protože ztrácíte záruku na tiskárnu a kompaktibilita nemusí být 100 %.

led

Všetky firmy si chránia svoje výrobky. Konštrukcia a náplň je vždy stanovená na konkrétnu tlačiareň. vtedy platí aj záruka kvalitnej tlače a množstvo vytlačených stránok. Väčšinou sa to ráta na 5% tlače na plochu stránky.
Ak použijete neoriginálnu náplň, môže byť počet stránok iný, prípadne môže znehodnotiť tlačiareň.
Ak chcete ušetriť, skúste v autorzovanej firme kúpiť menenú náplň v originálnej nádobe výmenou za starú minutú. Vtedy platíte len za náplň a nie aj za nádobku.

anonym

tak predevsim toner (sypka forma) je tiskovy material pro LASEROVE tiskarny … do inkoustovych davame naplne s inkoustem.

jinak samozrejme kazda tiskarna pouziva trochu jiny tvar techto naplni, abyste nemela jinou moznost nez koupit napln primo od vyrobce tiskarny. Je to pro ne dulezita cast prijmu.

Rohlik

Většinou se šetření na náplních nevyplatí, protože tisk (zvláště barevný) je horší a taktéž barva více zasychá.

ReHu

Při neoriginální náplni ti počítač bude hlásit chybu při každém tisku.
Také se může stát, že neoriginální náplň může podtékat.