Jsou všechny barevné kultivary pivoňky léčivé?

Nejlepší odpověď
www

Ano, nejedná se o mezidruhové křížení. Jenže o léčivosti bych s dovolením pochyboval a raději se svěřil odborníkům.

Zdroj: www.zdravinadla­ni.cz/zdravi_na_dla­ni/lecive_ros­tliny/pivonka­.htm

anonym

www: proč ty obavy? ani po přečtení tvého odkazu mi nepřipadá pivoňka nějak nebezpečná! Ale obsahoval (ten odkaz) velmi zajímavý údaj, že odvar
z květů může být léčebný proti dně, tak to zkusím doporučit! Díky! 🙂

www

Tvůj pohled je rozumný, ale píši tak s ohledem na ty, kteří vidí v léčivkách všespásu a jsou schopni si třeba nadměrným požíváním a bez lékaře velmi ublížit. Obdobně postupují dnes i někteří „léčitelé“.