Avatar uživatele
Registrovaný

Jsou volby volitelů pro volbu a odvolávání členů dozorčí rady volených zaměstnanci společnosti povinné či dobrovolné?

Musí se výše uvedených voleb (v rámci společnosti, podniku) účastnit každý zaměstnanec povinně? Nebo jen ten, kdo chce? Aneb když se voleb odmítnu zúčastnit, může to mít pro mě nějaký postih právně odůvodnitelný?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Jakékoli VOLBY v demokratickém systému jsou PRÁVEM, nikoli povinností.

A samozřejmě i volba členů dozorčí rady či jejich volitelů je právem zaměstnanců předmětné obchodní společnosti s tím, že se tohoto ´práva´ může kdokoli svobodně vzdát.

-------------

§ 200/5 obchodního zákoníku

"PRÁVO volit členy dozorčí rady mají pouze zaměstnanci..."

Zdroj: http://obchodni-zakonik.eu/as- dozorci-rada/

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.