Sarrow

Jsou Vietnamci české národnosti (žijící celý život v ČR) stejně tak pracovití jako vietnamští přistěhovalci?

Myslíte, že mají Vietnamci svojí pracovitost v krvi nebo je to pouze důsledek toho jak byly zvyklí žít ve Vietnamu?
Doplňuji:
Měl jsem na mysli českou národnostní menšinu

http://zpravy­.idnes.cz/viet­namci-oficialni-narodnostni-mensinou-fiq-/domaci.aspx?c=A130703­_133019_domaci_jj

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Za 1. neznám Vietnamce „české národnosti“. Vietnamec bude národností nejspíš vždy Vietnamcem. České může mít občanství a to ať Vietnamec přistěhovalý nebo již zde narozený.
CO se týče jejich pracovitosti, ta je součástí jejich národní povahy a je jim tedy velmi vlastní. Je možné, že ti kteří tu vyrůstají od dětství nebo s tu dokonce narodí, nasáknou něco z naší lenivé povahy a ve Vietnamu mohou být považováni za příliš pohodlné, ale oproti nám budou stále ještě hodně pracovití.

Další odpovědi
anonym

Až ´mravenčí´ píle a pracovitost asiatů je dána společensky, výchovou – takže v naší lenivé kultuře o ni přijdou*).
Ale samozřejmě to nebude z generace na generaci, jejich rodinné vazby (tedy i výchovné působení rodiny) jsou velmi silné.
___
*) pokud naše lenivá společnost nebude pracovitou asijskou dříve převálcována
😉