Psychotic

Jsou videohry vysoké umění (tzn. umělecky rovnocenné s knihami, divadlem, filmem…)?

Případně „Mají potenciál být v budoucnu?“

Odpovědi
anonym

Pokud je vymýšlíš, mohou být (také to mohou být sr*čky – jako i knihy, divadení hry, scénáře/filmy)… Jen to – vzhledem k cílové skupině, není příliš pravděpodobné – nemyslím, že by počítačové hry hráli zrovna umělecky nároční intelektuálové.
😉
Jaký „potenciál“ máš na mysli? – vydělat, ovlivnit kulturu, ovlivnit ´masy´? – podobně, jako i knihy, divadení hry, filmy.

Mirdas

Záleží jak se na to díváte. Po profesionální stránce je určitě spousty videoher brát jako umělecké dílo.
Ovšem kniha, divadlo ....... jsou zcela v jiné kategorii.

vivatisCZ

Bohužel v ČR se na PC hry dívá hrozně špatně, ve většině státech se to považuje jako běžné média, buď v pátek večer půjdu do kina, nebo si pustím televizi, nebo si budu číst knížku, nebo půjdu za hudbou na diskotéku, nebo si půjdu zahrát nějakou videohru, na druhou stranu si myslím, že za nějakých pár let se bude ve školách vyučovat i o PC hrách, takže se budou učit, kdo vynalezl Minecraft, Call Of Duty, kdy zemřeli autoři atd.

Kelt

VYtvořit hru je umění. Něco jako napsat knihu nebo natočit film. Ti, kteří hrají nějakou hru, a určitě jsou hry na úrovni jak grafikou tak složitostí, jsou také svým způsobem umělci. Nějaká střílečka může být pro vypatlance, ale dobrá strategická hra zapojí mozek, tvůrčí představivost a pod. Dostat se v nějaké hře do vyššího levelu je fakt umění. Ale zdravotní účinek asi bude horší než u sportu.

Psychotic

vivatisCZ: Tvůj optimismus se mi zamlouvá, ale pochybuji 🙂 Filmy jsou tu už nějakých sto let a stále se o nich ve školách neučíme, ačkoli mají daleko větší efekt na kulturu a znát filmy je daleko důležitější než znát knihy…