kazisvět

Jsou venkovní čidla domácích meteostanic různých značek kompatibilní?

Mám meteostanici TFA s venkovním čidlem 433 MHz. Chci si navíc koupit meteostanici Hyundai, která má také venkovní čidlo 433 MHz. Abych mohl obě meteostanice používat, musím mít nainstalována čidla obou značek, nebo stačí jen jedno?

Nejlepší odpověď
anonym

Nespoléhal bych na to, ale přesto je to teoreticky možné – pokud vnitřní komponenty dodal tentýž výrobce – byla by to spíš náhoda. Nebudete mít jistotu pokud to přímo nevyzkoušíte.

Každopádně jen samotný údaj o použité nosné frekvenci určitě nestačí ke vzájemné kompatibilitě. K tomu by byl třeba i společný „jazyk“/protokol mezi čidlem a stanicí a tady by už pravděpodobně nastal konflikt.