bulík

Jsou války legální, když je nikdo nechce?

Nejlepší odpověď
marci1

My, obyčejní lidé války samozřejmě nechceme, ale jsme bohužel manipulováni těmi, kteří je chtějí. Touží po větší moci, nadvládě, po tom, aby jsme dělali to, co si přejí. Abychom je obdivovali, poslouchali, byli jim oddaní a dělali vše co jim ještě více rozšíří moc a nadvládu, nejlépe nad všemi lidmi na světě. ☹

Další odpovědi
Drap

Kdyby je nikdo nechtěl, tak by žádné nebyly. A pokud už válka je, tak je obtížné určovat co je a co neni legitimní.

arygnoc

bohužiaľ, sú.

kedy a ako sa môžu viesť a sa vedú vojny, určuje tzv. vojnové právo ( http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=voj­nov%C3%A9%20pr%C3%A1vo ) – čím netvrdím, že toto „právo“ je humánne (i keď jeho poslaním je vojnu „zhumanizovať“) a že je dokonca dodržiavané.

podrobnosti sú napr. rozvedené i v charte osn, ženevských dohovoroch, haagských dohovoroch, …

;-Q

Löwe

Vždy se najde někdo, kdo válku chce, proto taky války jsou..

rigormortis

A co má společného zákon a válka?