fablen

Jsou v ČR města, kde je zrušen městský rozhlas?

Hlučná a nesrozumitelná hlášení jsou u nás v různou dobu i několikrát denně a to nemluvím o falešné úvodní znělce, hlášení často méně důležitá: o ztracených kočkách, kulturních akcích (informace o nich jsou dostatečné z jiných zdrojů) apod. Informační SMS na mobil přitom fungují a jsou zdarma. Jsme město o cca 5000 obyvatelích. Děkuji za odpovědi s informací jak je to u s rozhlasem u Vás.
Doplňuji:
Velmi Vám všem děkuji za zajímavé odpovědi a věřím, že i u nás dojde po letech k nějaké nápravě.

Nejlepší odpověď
annas

V našem městě (asi 10 000 obyvatel) omezili hlášení na 1× denně v 17.00 hodin.

Jinak dost často oznamují uzavření vodovodu na dobu nezbytně nutnou a přistavení cisteren.

Další odpovědi
anonym

U nás sice rozhlas je,ale stará Blažková to rozkecá po vsi dříve.

DDarent

My v Klatovech (21000 lidí) nemáme rozhlas!!!

hanulka11

u nás rozhlas je a stále se v tom vrtají, ale není jim při hlášení rozumět

Ella

Naše město, 7000 obyvatel, rozhlas jsem tady neslyšela hlásit od doby co tady 10-tým rokem žiju… akorát sirény, každou první středu v měsíci ;) ty slyším dost… mám je 10 metrů od baráku na hasičárně…

tom004

Mám za to,že v zákoně o obcích,je povinnost,zřídit,a udržovat toto médium,v provo­zuschopném stavu,všude tam,kde jsou úřady,od místních,a výše,pokud lze,tak tyto provozovat,i v o­dlehlých,dostup­ných místech.A ve svém okolí,cca 50 km,neznám obec,kde by tyto,horší,nebo lepší,chrchla­fony,nebyli. 🙂 Ale SMS,je asi mohou nahradit.

anonym

U nás máme košaté webové stránky i s praktickými odkazy + SMS. (1 290 211 obyvatel dle letošního sčítání).
Ad fabien, malá oprava SMS nejsou zdarma, pro mobily sice příchozí nejsou zpoplatněny, ale místní samospráva je hradí u zajišťující firmy z daňových výnosů firem majících sídlo v místě působnosti MÚ, čili potažmo také nás všech.
Naštěstí generujeme přes 70% celostátních příjmů z cestovního ruchu.
Doplňuji:
Do jisté doby byl veřejný rozhlas povinnou součástí integrovaného systému CO.
Dnes byl ve vládním nařízení vypuštěn povinný status a je nahrazován modernějšími technologiemi (stejně jako rozhlas po drátě, který dnes už prakticky zanikl). Určitá paralela přežívá pouze na stupni závodních rozhlasů, ale i tam se už neudržuje a tak postupně odumírá.

baghira

Oficiálně zrušen před několika lety (5–6?), nahrazují ho SMS. Město 9000 obyvatel.

kocickaaa

My (5000 obyvatel) také rozhlas nemáme..

žolik

Máme ale využivají jen když sportovci mají akci a bude pivo.

Zdroj: žolík

Drap

U nás cca 1800 obyvatel rozhlas máme a je mu i rozumět. Kromě toho máme obecní informační kanál na kabelovce.