Zvědavý

Jsou v Americe také „výuční obory“??

Ve všech amerických filmech, kde se děj odehrával i ve školním prostředí, jsem snad vždy viděl to, že i ti nejhorší žáci na nejhorších školách v zemi směřují vždy k maturitě. Nikdy jsem si nevšiml, že by tam byl „obor“, všechno SŠ s maturitou bez praxe a i ty největší hovada tam mají šanci se dostat na VŠ. Oni sice mohou hrát za VŠ třeba ragby (dostat stipendium), ale jak to zvládají ve škole?? díky

Nejlepší odpověď
quentos

Jasně, někdo tam ty instalatéry, pekaře, zedníky aj. dělat musí :{)> učebnímu oboru říkají „apprenticeship“, učňovi „apprentice“.