Avatar uživatele
Frogman

Jsou v Americe opravdu tyhle zákony?

Nechce se mi tomu uvěřit, ale když se to píše na těchto stránkách, tak bych tomu asi věřil. Co tomu říkáte vy? :D
http://chcido­ameriky.cz/nej­vtipnejsi-americke-zakony-kde-je-zakazano-vystrkovat-losa-z-letadla
Doplňuji:
Taky už skoro všech zákonů umírám smíchy… :DDDDD

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? hanny 2, redy, anonym před 3373 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Zaibatsu

Je to proto, že tohle nejsou zákony, jsou to precedenty. V Americe je právo tvořený hlavně soudem formou rozhodnutí. Takový rozhodnutí je pak precedenční pro všechny ostatní obdobný rozhodnutí, dokud soud nevyjádří, že tento precedent nahrazuje svým. To dohromady znamená, že všechno to, co upravuje soudcovský právo, je často kazuistický, naproti tomu zákon je obecný. Precedent, že styk s dikobrazem je zakázaný proto, že takto nějaký soudce kdysi v konkrétním případě rozhodl, tedy není ničem jiným, než jak rozhodne i náš soud, který takto ale rozhodne protože je zakázán styk se zvířaty. Soudce v angloamerickym systému se ale může pohybovat jenom v mezích žaloby, proto nemůže konstituovat obecný pravidlo.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Jestli takové ´zákony´ opravdu platí nevím – ale možné to je…
Anglosaský právní systém funguje jinak než ten, na který jsme navyklí ´tady´…
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
honza19hk

v americe jsem byl několikrát poměrně dlouhou dobu ale nevím, že by tam tohle platilo, spíš to je jako vtip.
Ale to s tou ženskou za volantem je trefný,to bych zavedl i tady ,protože co některý rádoby řidičky předvádějí je na sebrání papírů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
AmazedWolf

Já souhlasím s tímhle: Nevada: Pokud bude někdo střílet po vašem psovi, můžete útočníka zcela legálně oběsit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

Já bych zase souhlasila s tímto – stát Alabama –

  • V případě rozvodu mají ženy právo ponechat si veškerý majetek, kterého během manželství spolu s manželem nabyly. Toto právo ovšem neplatí pro muže.

Nebo – V zadní kapse je zakázáno v jakékoliv denní i noční době nosit kornout od zmrzliny.
Jinak jsem se náramně pobavila – u některých „zákonů“ mě smíchy tekly i slzy!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
redy

Minnesota: Do daňového formuláře v tomto státě musíte vyplnit také datum své smrti.

Takže, nezapomeněte tu kolonku vypsat 🙂

Doplňuji:
Pensylvánie: to stojí za přečtení, málem sem se poč…la 🙂
Škoda že už neplatěj .-))

Upravil/a: redy

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jstastny

Takovýchto zákonů mají v Americe spoustu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek