redy

Jsou u vás taky ozbrojenci až po krk?

Udělalo se mi blbě, policajt samopal v ruce v obchodě.
Jak dlouho to bude trvat? Skončí to po Silvestru?

Děkuju, potřebuju uklidnit…

Venku i se psama, tak si říkám, co bude dál?

No jo, dala jsem to do náboženství, kdo jinej by chtěl něco vyhazovat do povětří:-((

Ach jo quentos, kde si vzal, že je mi blbě z toho, že nás někdo chrání?
Ty prostě chápeš jen to co chceš. Ale pro jistotu znovu – když vidím v obchodě za mnou policajta se samopalem tak promiň, že se mi udělalo zle…

Nejlepší odpověď
Gestas

Cajti se sapíkama jsou nanic, nemůžu být všude. Mnohem lepší by byla vysoká vyzbrojenost občanů, jako v Izraeli, ale to osvícené bolševictvo nepřipustí, protože by ty zbraně mohli použít i proti němu.

Další odpovědi
klumprt

Zatím má tohle představení jediný smysl a to ten, aby pan Chovanec mohl říci, že něco po Berlínu udělal. Ono se toho totiž jinak moc dělat nedá. Samozřejmě posílit a zefektivnit protiteroristické jednotky, zpravodajské služby a mezinárodní spolupráci, ale to není nic, co by bylo viditelné.
To, že nejsme na samopaly zvyklí, znamená, že jsme si doteď žili v bezpečí. Ovšem zdá se, že se to může brzo změnit, pokud evropská politika bude pokračovat současným způsobem. A kdoví, jestli si nebudeme muset časem zvyknout nejen na samopaly, ale i na střelbu z nich.

Elk

V Plzni chodí jenom ve stredu města. u obchoďáků jsem je neviděl, ale je to zase HURÁ akce. Když někdo něco bude chtít udělat, tak nebude tam, kde jsou oni. Včera nějakej blbec hodil kulovou petardu do kuchyně hotelu Viktoria, která je suterénu. Kuchyně začala hořet. Info: Krimi Plzeň na FB. Viděli ho svědci, ale cajti ho nechytili…asi byli na náměstí.

anonym

Dokud bude v Německu na nejvyšším postu splašená Milka a v EU ti Lojzci co tam jsou tak to lepší nebude , bude ještě hůř ale to těch pár policistů v nákupních centrech nevytrhne ,

Kepler

U nás ani noha. Stejně to považuju jenom za symbolické a neúčinné gesto k uklidnění obyvatelstva. Aby se neřeklo, že vláda nic nedělá. Myslím, že u nás nějaké reálné nebezpečí zatím neexistuje.

Nuk nuk

U nás? Tady, v našem malém městečku, kde se čas zastavil před 50 lety, policie jen kontroluje staré známé existence. Trochu víc ve střehu byla asi před měsícem, to tady byl prezident, ale jinak nic velkého.
Aůe před pár dny jsem byla v Praze a na Masaryčce se pohybovali dva policisté, kterým přes rameno viselo cosi „ostřejšího“ než dříve, to je pravda.

Pravda je, že na to u nás nejsme zvyklí, a protože u nás zatím ani k žádnému útoku nedošlo, trochu nás znervózňuje, když vidíme policistu se zbraní. Nicméně i kdyby to měla být prevence, je lepší ta, než následky něčeho takového.
Otázka spíš je, zda jsou naši policisté k něčemu takovému sotatečně vycvičení a pohotoví a jestli mají takové pravomoce, aby vůbec mohli v případě, že by se něco chystalo, adekvátně zasáhnout.

Další je otázka, proč zrovna konkrétně tam u Vás chodili vyzbrojení a se psy. Nevím, kde bydlíte, ale pokud jste na nějakém sídlišti, důvod může být úplně jiný, je možné, že něco vyšetřovali a někoho hledali.

dubraro

V Havířově jsou.

iceT

U nás v Šantovce jsem viděla 4 borce se samopalama, ale kolik jich bylo ve skutečnosti, netuším, ti 4 byli jen na jednom patře.

quentos

Že se někomu dělá blbě z někoho, kdo se pokouší zajišťovat bezpečnost, to slyším poprvé.
Ještě jsem žádného nepotkal, ale možná to je tím, že jsem byl teď pár dní v Polsku a den v Hradci. Kde nic, tu nic. Ale potkal jsem je v červnu v Ostravě. Blejsknul jsem si je – to se nevidí každej den :{D> hned jsem byl podezřelej, stálo mě to ukázání OP, ale to bylo celý :{)>

Nuk nuk

Gestas: Ani v Izraeli nechodí ozbrojený každý, týká se to hlavně lidí z „osad“. Na druhou stranu tam prakticky každý (alespoň dospělý) umí se zbraní zacházet, protože tam je branná povinnost pro všechny včetně žen. Což je zásadní rozdíl mezi Izraelem a například Českou republikou – drtivá většina českých občanů nikdy nedržela zbraň v ruce nebo si je pořizují jen kvůli tomu, aby vypadali jako drsňáci, nebo ze strachu, který je nejméně z poloviny imaginární. Další rozdíl, který vidím, je, že Izraelci si za těch pár desetiletí, co ten stát existuje vypěstovali demokracii, cit pro svobodu a humanitu a určitou rozvahu. Oni jsou skutečně schopni pachatele „eliminovat“, pokud je nebezpečný, ale nestřílí na potkání po každém, kdo vypadá jako Arab. Češi by si své střelecké schopnosti šli nejdřív vyzkoušet do nějaké romské osady a pak by stříleli po všem tmavším, co by ještě zbylo.

redy

Je toho víc co uvidíš, nebo zažiješ, poprvé.