Avatar uživatele
manon

Jsou u vás ještě k vidění vlaštovky? Hnízdí někde v okolí?

Doplňuji:
Protože se mi zdá, že někam mizí…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: manon

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? Drap, Damiana, briketka10, Lorrien, alenad, anonym před 4267 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
lukas.zmizik

Odpoveď byla označena jako užitečná

u nás jsou na vlakovém nádraží a je jich tam docela dost…
dokonce si samy umí otevřít dveře na čidlo aby se dostaly dovnitř tak, že kolem něj udělají nálet a jsou tam…

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?manon Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

U nás vlaštovky hnízdí pravidelně každým rokem, ale letos si sice také začaly stavět hnízdo – jenomže najednou jakoby zmizely. Tak snad je ještě uvidím.
Doplňuji:
A ve městě mají pod střechou jednoho domu hned několik hnízd jiřičky. Dům stojí v úrovni zároveň s chodníkem a mě těší, že se hnízda nikdo nesnaží odstranit – tedy alespoň v době hnízdění. Spíše se zdá, že jsou tam jiřičky vítané. Je hezké jít po chodníku a při zaslyšení ptačího cvrnlikání se podívat nahoru a vidět dospělé jak se starají o své mladé.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

si před deseti dny jsem ještě viděl u známých, asi 5 km daleko. Mladé ale už byly, jen vylétnout

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

U nás jsou taky. Každým rokem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

u mě pod střechou u stodoly mám jedno hnízdo jiřiček, ale lítá jich tu daleko víc, vlaštovky jsem neviděla dlouho ty mají delší křídla a jsou o hodně větší..
Doplňuji:
http://www.wis­tarie.net/ima­ges/stories/mar­cela/m_blog/vr­j.jpg

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Jsou. I když od dob mého dětství jich, bohužel řádně ubylo. ☹
Zrovna minulý týden jsme byli na večeři a na terase restaurace, pod střechou tam měly hnízdo. Bylo před bouřkou, takový ten hustý vzduch, tak létaly za mouchami docela usilovně…:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Questman

Mám to blízko do Nového Města nad Metují, které je známé pro podchody, ve kterých je spousta vlaštovčích hnízd.
Jezdím tam docela často a musím říct, že jich opravdu nějak ubylo. Není to zase tak hrozné ale je to znát. Nejsem ornitolog ale myslím, že to má co dělat s tím šíleným počasím, které poslední dobou předvádí opravdové zvrácenosti. Musíme si jich užít, dokud to jde. Rád si se zmrzlinou v létě sednu a pozoruji je, asi tomu bude za pár let konec. Je to smutné.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
manon

Briketko, s tou velikostí to asi nebude tak velký rozdíl. Spíš ocas je už v letu dobře rozpoznatelným rozdílem.

před 4267 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

je jen malý rozdíl mají delší tělíčko delší křídla a pod zobáčkem má červené opeření, to jsem jednou zachránila dvě holátka rorýse a paní ve st.mladých přírodovědců tam měla několik vlaštoviček s polámanými křídly..
ty rorýse jsem naučila lítat a krmila je kousky vepřového masa, před asi měsícem jsem taky zachránila jedno mláďátko co se sotva naučilo lítat a samo si do svého hnízda vlétlo, když jsem mu vyzdvihla ruku do vzduchu a né že tu každý říká nesahejte na ptáčátko, když ho najdete na zemi, každý den jsem na něj koukala na ty jeho malinký očička :D
a rodiče ho z hnízda nevyhnali..

před 4267 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Já vím, mám je „ve voku“ – vlaštovky i jiřičky :).
Je to s tím odchovem nalezenců složité…každopádně ta péče musí být neustálá…když už…
Právě, že nově lítající mláďata se „flákají“ po zemi a to lítání jim ještě moc nejde. Potřebují čas. A jasně, že nějaké uloví predátoři. Kocouři třeba… Je to asi přirozené. Nevím… Nechala bych to zatím na přírodě…

před 4267 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

no jo právě to mrně jiřičku chyt můj kocour a už už ho málem sežral, mám to hnízdečko u verandy a to mláďátko jak se učilo, tak nejdřív slítlo jakoby dolů a pak nahoru a ten můj kočičák na ně číhal opodál..
můj minulý kocour ten kolikrát přinesl ptáčka a dostal na kožich to jsem neměla ráda ani ještěrku, i tý myšky mi je líto fakt, ale je to příroda..
teď jsme malovaly byt se ségrou a je tak prdlej, že přiběh s rejskem v hubě jednou dírou ve dveřích to ho pustil, pak ho zas chytil a druhejma balkonovejma zmizel v zahrádce :D

před 4267 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek