I am Kejbý

Jsou u uzavření registrovaného partnerství přítomni svědci?

Ahoj, zajímalo by mě, jestli i u registrovaného partnerství stejně jako u klasické svatby bývají přítomni dva svědci. Budu moc ráda za odpovědi :)

Nejlepší odpověď
annas

Vše o registrovaném partnerství od do A do Z najdete v odkazu.

Jak probíhá den D – obřad beze svědků?

Svědci nejsou povinní.

Prohlášení o vstupu do registrovaného partnerství se koná vždy před matrikářkou či matrikářem a je pouze na partnerech, zda bude či nebude veřejné a slavnostní.
Také svědci nejsou povinni.
Registrované partnerství vzniká prohlášením „ano“ na otázku, zda přítomné osoby chtějí spolu vstoupit do partnerství. Poté se vše zapíše do tzv. knihy registrovaného partnerství, kde se zapisuje také případný zánik RP.

http://www.mi­neralfit.cz/cla­nek/registrova­ne-partnerstvi-od-a-do-z

Další odpovědi
briketka10

nemusí být přítomni, ale nikdo tomu nebrání..
https://portal­.gov.cz/portal/ob­can/situace/152/158/4­261.html

Drap

Ano, jsou.

jjj123456789

Ano.