tucnak007

Jsou tyto vety prelozeny spravne ? (Nemcina)

Wie oft steht Sport auf dem Stundenplan ? Jak casto mate do tydne telocvik ?
In welche Gruppe sind die Schüler eingeteilt ? Na jake skupiny jsou studenti rozdeleny ?
Was ziehen sie zum Sporttreiben an ? Co te laka k provozovani sportu (ke sportovani) ?
Welche Sporteinrichtungen stehen ihnen zur Verfügung ? -----vubec nevim----
Welche Sportarten oder Disziplinen betreiben sie ? Ktere sporty nebo discipliny provozujete ?
Womit sind die Schüler nicht zufrieden ? ----taky nedokazu prelozit----

Prosim pomozte mi s prekladem tech dvou vet + kontrola tech prelozenych. Nejedna se o du, tyto otazky jsou do konverzace !!!!

Nejlepší odpověď
MK44

  1. věta je správně.
  2. věta – už ta německá obsahuje nějaký překlep, že? Ta česká též.
  3. věta – špatně. Anziehen znamená obléknout.
  4. věta – Sporteinrichtung je zařízení pro sport. Zur Verfügung stehen je „být k použití, k dispozici“.
  5. věta – správně.
  6. věta – Slovo „womit“ má význam „mit was“ a nahrazuje ho.

Na, lieber Pinguin, damit kannst du nicht zufrieden sein, nicht wahr? Die Hausaufgabe oder nicht, du solltest das jetzt umarbeiten.
Vieles Glück.

Další odpovědi
quentos

první dvě OK (první je přeložená poněkud volně, doslova „jak často máte TV na rozvrhu“)
ve třetí větě – nikoli „tebe“, ale buď „je“ (je-li sie skutečně s malým „s“), nebo Vás (je-li to Sie a špatně opsáno)
ve čtvrté větě napovím, že zur Verfügung stehen znamená „být k dispozici“
pátá věta ujde, Sportarten jsou přesněji „druhy sportu“
k poslední větě nápověda: zufrieden sein = být spokojený; womit = „mit was“ (dávám do uvozovek proto, že se ve spisovné němčině nepoužívá)
Doplňuji:
ve druhé větě jsem přehlédl – patří „Gruppen“ namísto „Gruppe“

talka

Welche Sporteinrichtungen stehen ihnen zur Verfügung ?=Které sportovní zařízení je vám k dispozici?

Womit sind die Schüler nicht zufrieden ?=S čím nejsou žáci spokojeni?
Přeloženo jen pomocí slovníku – nejsem žádná odbornice.