Sobek

Jsou tyhle teroristi muslimové nebo opravdu jen extrémisté?

Zajímal by mě váš názor.. je to co dělají tihle teroristi http://www.se­curitymagazin­.cz/zpravy/is­lamsti-vrazi-sami-natocili-ukamenovani-zeny-1404043289.html součástí islámu nebo není? Je to islámem povolené nebo ne? Díky za vše názory

Odpovědi
Banán88

Ano, je to součást islámu

Bible se vyklada jen jednim zpusobem, Kniha Mormonova se vyklada jen jednim zpusobem atd atd takze i Koran se vyklada jen jednim zpusobem, ano, islam je jen jeden, vse co se deje v duchu islamu vychazi z islamu na zaklade svate knihy Koran a je to spatne, vedeli to uz nasi pra pra pra pra predkove a my se nepoucili a tak si to vyzereme.. tolik odemne ve strucnosti
Doplňuji:
… Ja jsem clovek tolerantni, jsem clovek pohodovy a chapavy.. ale jestli mi nekdo do oci rekne, ze islam je dobry, ze si ho jen extremiste spatne vykladaji a ze neni duvod takto zbrojit vuci muslimum kteri jsou v Evrope, tak prisaham, ze mu rovnou z huby vykopu zuby a poslu ho fofrem do pouste !!!!!!!

MK44

Ano, je to součást islámu

Chybí volba ‚jiné‘!

Do hlav teroristům nevidím. Těžko říct, zda to, co činí, činí z ideologického přesvědčení nebo z důvodů sadistické deviace a nějakou ideologií to jenom zakrývají. Jak v mozku vznikají potřeby patologické sexuality nebo chování vůbec, nevím, ale takto postižení a okolí nebezpeční jedinci se rodí v jakékoli kultuře. Alarmující je však to, že existují společenské podmínky, v nichž své poruše mohou dát volný průběh, mohou se s ní chlubit a presentovat ji jako oprávněné, správné a příkladné chování. Činí ho standardem, kterému se ostatní přizpůsobují, přejímají ho a posléze o něm ani nepochybují. A stávají se spolupachateli. A možná právě o to poslední vůdcům IS jde.

Do jaké míry jsou takové hrůzy součástí určité kultury? Třeba – jsou součástí křesťanské, evropské, západní kultury evropská křesťanská inkvizice, nacismus s holokaustem, procesy inscenované komunisty? Z hlediska lidí zvnějšku, lidí, kteří mají citový vztah ke svému náboženství, bezpochyby jsou. Utvrzuje je to v pocitu, že náboženství jiných je horší než to jejich, neboli že jsou na dobré straně.

A z pohledu zevnitř kultury? Z pohledu mého nebo Vašeho? Evropská společnost, doufejme, dospěla do stádia, kdy dokáže takové jevy, navzdory ideologickému a kulturnímu patriotismu, odsoudit. Alespoň zpětně. A islámská? Bojují muslimové proti teroristům z IS? Mohou vyjádřit svůj nesouhlas s jejich činy snáze než Češi svůj nesouhlas s deportacemi židovských spoluobčanů do koncentráků za okupace, s justičními vraždami za stalinismu, s upalováním kacířů v dobách jedné víry a jedné církve nebo Američané se zotročováním lidí černé pleti bílými, kteří o sobě nepochybovali, že jsou křesťané?

Jakoukoli myšlenku nebo světonázor, náboženství, organizaci může někdo pošpinit zvěrstvy. Jsou pak tato zvěrstva součástí oné myšlenky, ideologie nebo organizace? Možná to není správná otázka. Možná takové úvahy vedou ke generalizaci. Co je to islám? Kde má hranice? Je to jedna kniha? Je to postupně vznikající tradice a aktuální prostředí, v němž lidé žijí? Může něco povolit islám nebo lidé?

Možná by bylo lepší, než hloubat nad tím, zda je něco součástí ideologie nebo ne, dělat něco pro to, aby to, že se teroristé k něčemu hlásí, nehrálo žádnou roli. Aby žádná ideologie nebo organizace nebyla posvátná. Aby se nikdo necítil nepatřičně, zrádcovsky, nebo se dokonce bál, když chce říct: Tak s tímhle já nesouhlasím, v tom nejedu. Nebo: Láska k bližnímu, sociální stát – ano, povinná účast na bohoslužbě nebo podobném rituálu – ne. Víme si s tím rady ve svém vlastním prostředí, abychom mohli vychovávat lidi z kultury sousední?

Nejde tedy o to, zda teroristé jsou muslimové, ateisté, křesťané nebo judaisté, ale to, že je jim umožněno opírat se o iracionalitu, o nekritizova­telnost některých myšlenek a textů, kýmsi prohlášených za nedotknutelné, o od malička do hlavy vtloukané přesvědčení, které znemožňuje samostatný a kritický pohled na svou společnost, na svou kulturu, na sebe sama a na svou příslušnost k něčemu. Ať už to něco je tradiční mysticismus, rasismus nebo nějaký novověký -ismus ale i v dospělosti přijatý radikální reformismus, který mívá v takovém prostředí kořeny. Ať už je to zdůvodňováno tradicí, vůlí Boží, zákonitým historickým vývojem nebo přírodním výběrem a tržním mechanismem. – Ne, že by se vedle těchto „důvodů“ nedaly najít jiné, ale alespoň to „zdůvodňování“ nebude tak snadné.

talka

Ano, je to součást islámu

Celý článek zobrazíte kliknutím na následující odkaz:
http://nevidi­telnypes.lidov­ky.cz/svet-umirneny-islam-realita-ci-fikce-d7h-/p_zahranici.as­px?c=A141011_180458_p_zah­ranici_wag
SVĚT: Umírněný islám – realita či fikce?
13. října 2014 00:00

Radikální islamisté nás nenechávají na pochybách ohledně svých cílů: Chtějí zničit naši civilizaci. Západní civilizace prožívá svou „éru prázdnoty“ (Gilles Lipovetski) a nechce se jí bojovat ani o své přežití.

Doplňuji:

Nejzajímavější na islámu je, že jeho členové (militantní muslimové) berou „spravedlnost“ do vlastních rukou. Jestli je to opravdu podle koránu Alláhova vůle, zabít všechny nevěřící – tady jsou myšleni i členové nemuslimských náboženství – pak je jen otázkou času, kdy ti „mírumilovní“ muslimové přestanou být mírumilovnými a začnou jednat. Jsou roztroušení po celém světě

Pepa25

Chybí odpověd „nevím, nezajímá mě, reklamní kampaně jistého webu nepodporuji“