Gami.Pet

Jsou toto všichni trpaslíci?

Bílý
Hnědý
Červený
?
Děkuji :)
Doplňuji:
beer, ne není to DÚ, je to můj koníček a tak nechci na nic zapomenout :)

Nejlepší odpověď
beer

DÚ?
Viz učebnici, nebo Google: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Čer­vený_trpaslík
Doplňuji:
OK, taky zapomínám a asi už mně nepomůže nic ))

Další odpovědi
anonym

Trpaslíci jsou: Šmudla, Prófa, Štístko, Kejchal, Stydlín, Dřímal a Rejpal.
Nebo na co se to vlastně ptáš?

cochee

mowla: otázka na trpaslíky v kategorie Astronomie, dotaz je, myslím, jednoznačný ;)
Doplňuji:
Gami.Pet: Bílý, hnědý, červený, černý (ten ještě neexistuje), oranžový, žlutý trpaslík, možná ještě dalšího nevím. Snad i modrý.

Awe

Pokud se nepletu tak naše slunce je žlutý trpaslík

cochee

Awe: pleteš se, naše Slunce je momentálně hvězda hlavní posloupnosti typu G2, v budoucnu se z něj stane rudý obr a pak bílý trpaslík.

cochee

Tak oprava: hlavní posloupnost jsou v podstatě všechno trpaslíci a označují se barvou, jak se jeví pozorovateli na Zemi. V tom je ovšem guláš, protože zaprvé termín bílý trpaslík nelze použít pro hvězdu hlavní posloupnosti, je to pozdní vývojové stadium jiného typu hvězdy. Zadruhé žlutý trpaslík je opravdu označení hvězd cca velikosti Slunce (omluva Awe) , jenže jejich barva je veskutečnosti blízká bílé, žluté se jeví pozemskému pozorovateli kvůli Rayleighovu rozptylu.