ivettekinde

Jsou tohle psichycké problémy?

Pokaždé když si koupím nějaké pití automaticky si myslím že mi tam někdo něco hodil, a že mi bude blbě.. a co se nestane? vždycky mi blbě je.. nebo jdu do tramvaje sednu si a už si myslím že sem se o něco píchla.. furt se pozoruji přijde mi že tohle už v pořádku nění.. nevím jak se toho zbavit ale jsem už dzoufalá.. :/

Odpovědi
tomy smyk

Ahoj nesmíš se tomu tak podávat, třeba s tím pitim špatně ti je protože si to vsugerujes já to měl stejně, třeba když jsem přestoupil do jiné školy ráno jsem byl tak nervozní ze se mi stane něaký trapas až se stal ( triko naruby, rozepnuty poklopec…) nesmíš byt tak vistrašená, řekni si dneska bude všechno v pohodě a bude.

mosoj

Žádná hypochondrie. Je to nějaká varianta fóbie. Podívej se kolik jich je. Určitě téměř každý z nás nějakou trpíme ač to nikdo nepřizná. Dívej se na to z tohoto pohledu.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sez­nam_fobi%C3%AD

marci1

Pokud tyhle běžné věci nezvládáte, navštivte psychologa nebo psychiatra. Není se za co stydět a uvidíte, že Vám to pomůže.

HugoCharles

Ano.
Doplňuji:
Říká se tomu hypochondrie.

postcd

pravděpodobnost že by se ty obavy naplnily je velmi nízká, tak si to asi nějak rozumově uvědomit. tomu tvému stavu se nějak říká, spíš se zeptat jak, a určitě se dá ho zbavit.

HugoCharles

Btw píše se psychické, takže máš i gramatické problémy.