JajaJ

Jsou to záda nebo ledviny?

Už 3 dny – ne celý den, mě bolí záda v dolní části, nejvíce to začne bolet při fyzické námaze. Máme miminko, které už je poněkud těžší, takže to vždycky nejvíc bolí, když ho beru z postýlky a dávám do postýlky. A momentálně se mi už i hůře vstává z postele a ani se nemůžu předklonit. Myslíte, že to jen bolí záda? Žádné jiné problémy nemám. Popřípadě jak se té bolesti zbavit? Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Doporučuji neptat se na Internetu, ale zajít k doktorovi.

Další odpovědi
marci1

Pravděpodobně to bude spíše od páteře. Ledviny bolí i v klidu ve výšce malinko nad pasem.Když si bouchneš do zad,tak to zabolí. Bolest ledviny bys měla také ucítit, jestliže bosá vyskočíš několik desítek centimetrů do výšky, při dopadu to ucítíš.
Na záda pomáhá suché teplo. Existují různé kožešinové pásy na páteř /ledviny/. Také je dobré sedět na gymnastickém nafukovacím míči. Pokud to bude více bolet, vem si Ibalgin. Jinak navštiv lékaře. 🙂

anonym

jednou mi doktorka jasně řekla, že ledviny nebolí na zádech, ale na bocích. při úderu do boku v jejich umístění

orwell

Nejspíš bederní páteř. Pokud si lehneš a najdeš úlevovou polohu (obvykle na boku) jsou to záda. Pakliže ne, záda to nejsou. Tutu informaci jsem dostal u ortopéda. Já s tím mám trable už dlouho, pomáhá rehabilitace, občas injekce a prášky. Bohužel se to vrací. Podle toho, co píšeš je to jasná páteř. Předklony se zátěží je to nejhorší, co můžeš provádět. Mimčo dá zabrat, zapoj manžela. Vhodné cviky najdeš na síti, odkaz nemám zrovna po ruce. Ze starších lidí v mém okolí má podobné problémy skoro každý -:(

ReHu

Jj. Ideální je se ptát po internetu. Vyšetření je naprostá zbytečnost. Stačí pár vět, které přesně vystihnou problém. Nejlépe laiků.