Rokio

Jsou tlustší lidé chytřejší než ti hubení?

Moje zdůvodnění je takové, že mezi fyzickými profesemi moc obézních lidí není. Dokážete si představit například tlustého dělníka, horníka či pošťáka? Já ne. Naproti tomu lidé pracující hlavou nespotřebávají tolik energie, a proto jsou náchylní k tlousnutí. Navíc často mají vyšší mzdu, a tak mají více peněz na jídlo.

Nejlepší odpověď
Kepler

Přímá souvislost mezi IQ a obezitou neexistuje. Tlustých dělníků jsem viděl hafo a kdyby neměli takový výdej energie, byli by ještě tlustší. Naproti tomu hubeňourů u PC je jako máku. Hodnota BMI záleží na trochu jiných důvodech.

Další odpovědi
annas

Záleží na tom, koho považujete za tlustého. Pokud si za nadváhu může člověk sám tím, že se přejídá, stravuje se nezdravě, je to horší, může mít nejen zdravotní problémy, ale i horší paměť. Už jen tím, že si neuvědomí, že si ubližuje, co mu řekl lékař atd.

Tlustší lidé jsou ale zpravidla větší pohodáři, .

Je pravda, že horník, který je nadměrné silný, by měl problémy pohybovat se v úzkém prostoru. Stejně je to tak i u jiných povolání. Doručovatel by se brzy unavil.

Ale pokud oba pracují v administrativě, určitě u nich není rozdíl výkonnosti z důvodu jejich postavy či hmotnosti.

Vzpomeňte si na některé literární postavy – jeden rytíř, i když byl snílek, ale chytřejší než baculatý proějšek

Ale vaše tvrzení není pavdivé.

Ve Francii provedli test a zjistili, že štíhlí lidé si v průměru zapamatovali 56 procent slov ze seznamu, zatímco obézní lidé jen 44 procent. Použili k tomu jednoduchý test – dali lidem k zapamatování seznam několika slov.

Je to čistě individuální, někdy tak, jindy onak…

"Americký server Business Insider sesbíral různé vědecké poznatky a výzkumy a sestavil z nich zajímavý přehled, podle kterého poznáte, že váš mozek funguje nadprůměrně.

Schválně se na něj mrkněte, ať víte, zda je vaše sebevědomí oprávněné, přemrštěné, nebo naopak zbytečně nízké… "

https://www.ze­na.cz/kariera/8-znameni-ze-jste-chytrejsi-nez-ostatni/r~i:ar­ticle:809481/