adri26

Jsou teda viry na android nebo ne?

Dobrý den,
prosím vás jsou tedy viry na android nebo ne?Na internetu jsem četla,že viry na android nejsou a že antiviry na chytré telefony jsou zbytečné.Někdo ale říká,že viry na android jsou.Tak nevím,co je pravda?Děkuji za odpovědi

Odpovědi
anonym

Otázkou je, co myslíš pojmem „vir“ – pokud škodlivý SW, který poškotuje majitele daného zařízení, pak ano, jsou.
Ale veškerý tento SW lze instalovat pouze s vědomím uživatele a s jeho svolením – takže ne, nejsou.
___
Každopádně – antivir zbytečný není (no, podle toho, k čemu telefon/tablet používáš), je schopen ´ohlídat´ víc věcí, než jen viry.